Do redakcie nám práve dorazila novinka od spoločnosti UMi, vlajková loď UMi Z. Zaujme ťa nielen kovovým telom a 4 GB pamäťou RAM, ale aj 13 MPx zadným/predným fotoaparátom, veľkou batériou či prijateľnou cenou. Ak si o tomto smartfóne doteraz počul len málo, čítaj ďalej.

UMi Z zaujme už na prvý pohľad svojím elegantným dizajnom, ktorý tvorí kovové telo a sklo na prednej strane s 2.5D zahnutím. Spoza neho na nás pozerá 5.5-palcový FulllHD displej od Sharpu. Zaujímavá je aj výbava po stránke výkonu. UMi Z je totiž prvým smartfónom na svete, ktorý poháňa nový 10-jadrový MediaTek Helio X27 s frekvenciou 2.6 GHz. Pamäťová výbava zahŕňa 4 GB RAM a 32 GB interné úložisko.

UMI Z môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

umi z

Kúpiť UMi Z za 216 €

Smartfón k nám prišiel s predinštalovaným Androidom 6.0 Marshmalow, avšak výrobca sľubuje aktualizáciu na novší Android 7.0 Nougat. Na prednej aj zadnej strane sa nachádza ten istý snímač, a to Samsung S5K3L8 s 13 MPx rozlíšením. Jeho vlastnosti dopĺňa PDAF a laserové zaostrovanie. Ako je už pri UMi zvykom, pod displejom je umiestnený snímač odtlačkov, reverzibilný USB konektor typu-C a nechýba ani DualSIM s úplnou podporou slovenských LTE frekvencií. Vo vnútri kovové tela sa ukrýva 3780 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania.

umi z

Môže sa však zdať, že cena za takýto smartfón môže presiahnuť aj hranicu 300 €, no v skutočnosti je oveľa nižšia. V aktuálnom výpredaji eshop TomTop, ktorý nám mimochodom poskytol smartfón na testovanie, ho zoženieš iba za 216 €. V prípade, že by tvoj balíček zastavili na colnici, priprav si dodatočných 43 €. V nasledujúcich týždňoch budeme UMi Z dôkladne testovať, pričom čiastočne môžeš testovanie a výslednú recenziu ovplyvniť aj ty. Stačí, keď sa s nami v komentároch pod týmto článkom podelíš o svoje otázky, ktoré vlastnosti smartfónu ťa najviac zaujímajú.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny