banner-vernee-apollo-lite
V súčasnom technologickom svete sa stal pojem startup veľmi populárnym. Za startup môžeme označiť aj mladého čínskeho výrobcu Vernee, ktorý zažil úspešný prvý rok na scéne smartfónov. Na svojom konte má zatiaľ tri smartfóny, medzi ktoré patrí aj aktuálna vlajková loď Vernee Apollo.

Vernee Apollo Lite je smartfónom, vďaka ktorému sa nováčik na smartfónovom trhu preslávil. Vernee ukázalo, že aj napriek mladému veku vie vyrobiť kvalitný smartfón za výbornú cenovku. V jeho šľapajách chce pokračovať aj aktuálny vlajkový model spoločnosti, Vernee Apollo. Ten sa do predaja dostal na konci roka 2016 a teraz sme ho privítali aj my, v redakcii. Opäť ti tak prinesieme detailne vypracovanú recenziu na aktuálne veľmi populárny čínsky smartfón. Ako je už u nás zvykom, počas testovania máš priestor na svoje otázky ohľadom zariadenia, ktoré môžeš pridávať do komentárov pod článok.

vernee-apollo-testujeme

Za aktuálnu cenu necelých 272 € v EU sklade ti Vernee Apollo ponúka výbavu hodnú oveľa drahších konkurentov. Do celokovovej konštrukcie bol vložený 5,5″ displej s veľmi jemným 2K rozlíšením, ktorý je priam predurčený na výborný zážitok z virtuálnej reality. Vernee Apollo je pre VR priamo stavaný a výrobca ti ako bonus pribalí vlastné VR okuliare spolu s predinštalovanou aplikáciou.

vernee-apollo-predpredaj-3

Dostatočný herný výkon zabezpečí 10-jadrový MediaTek Helio X25 procesor, ktorému pri výpočtoch pomáha dvojica v zložení 4 GB RAM pamäte a grafického akcelerátora Mali T880. Tento hardvér v prvých testoch AnTuTu benchmarku dosahuje skóre nad 90 000 bodov. K dispozícii je aj 64 GB vnútorná pamäť, ktorú v prípade nedostatku bez problémov rozšíriš o ďalších 128 GB pomocou microSD kariet.

vernee-apollo-predpredaj-2

Zadnú stranu obsadila väčšia šošovka 21 MPx fotoaparátu Sony IMX230 s clonou f/2.2, PDAF zaostrovaním i 4K videom. Svojky zasa vytvoríš pomocou 8 MPx predného fotoaparátu s uhlom záberu až 84°. O napájanie všetkých týchto hardvérových komponentov sa stará 3180 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania cez USB Type-C konektor. Vernee Apollo sa môže pochváliť aj DualSIM funkcionalitou s podporou slovenských 4G LTE sietí, snímačom odtlačkov prstov či Androidom 6.0 Marshmallow v čo najčistejšej podobe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP