Samsung deň pred otvorením konferencie MWC, 25. februára, oficiálne predstavil svoje tohtoročné vlajkové modely Galaxy S9 a Galaxy S9+, ktoré sa nasledujúce obdobie budú uchádzať o smartfónový trón. Práve prvý zo spomínaných modelov máme v redakcii.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samsung tento rok pri svojich vlajkových modeloch nesiahol po výrazných zmenách. Už vopred sa vedelo, že dizajnovo pôjde o prakticky totožné zariadeniach ako je Galaxy S8. Zmeny sa viac menej dotkli minimálne len predných rámikov a zadného umiestnenia snímača odtlačkov prstov.

Vnútorná výbava sa už zmenila výraznejšie. Nové čipsety, grafické procesory či podpora Emoji s využitím rozšírenej reality. No a v neposlednom rade je to hlavne fotoaparát. Menší Galaxy S9 dostal do výbavy jeden zadný fotoaparát s rozlíšením 12 MPx, optickou stabilizáciou a pohyblivou clonou f/1.5 až f/2.4.

Práve posledná spomínaná funkcia je dosiaľ nevídaná vlastnosť medzi smartfónmi a púta najväčšiu pozornosť. O tom ako sa tieto zmeny prejavujú pri reálnom používaní budem v nasledujúcich dňoch testovať. Práve teraz je najlepšia možnosť spýtať sa na záležitosti, ktoré ťa v súvislosti s Galaxy S9 najviac zaujímajú. Napíš nám do komentárov a my sa posnažíme ti čo najlepšie zodpovedať.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]