banner-redmi-4a
Elephone vo svete nepatrí medzi práve najznámejšie značky, no v našich kruhoch ho už poznáme veľmi dobre. Výrobca je známy neustálym vydávaním nových smartónov, ktoré sa vo výbave odlišujú len minimálne. Ku koncu roka 2016 však Elephone mierne pribrzdil a jeho poslednými počinmi sú Elephone S7 a R9.

Kým Elephone R9 ešte len čaká na vstup na trh, Elephone S7 sa predáva už niekoľko týždňov. Práve druhý z menovaných sa dostal aj do našej redakcie, a to hneď v limitovanej edícii s vylepšeným MediaTek Helio X25 procesorom. Testovanie tohto papierovo veľmi zaujímavého smartfónu je už v plnom prúde a o niekoľko dní sa môžeš tešiť na plnohodnotnú slovenskú recenziu. Opäť ťa ale nechceme z testovania vynechať a dávame ti priestor na tvoje otázky ohľadom Elephone S7, ktoré môžeš písať do komentárov pod článok.

elephone-s7-tesujeme-1

Kúpiť Elephone S7 so 64 GB pamäťou za 199 €

Elephone S7 na prvý pohľad zaujme svojím dizajnom, ktorý mierne pripomína tohtoročné vlajkové lode juhokórejského giganta, rovnako ako jeho názov. Elephone sa však inšpiráciou vôbec netají. „Es sedmička“ v podaní Elephone je tvorená dvojicou sklenených panelov, ktoré dopĺňa kovový rám po obvode konštrukcie. Zadné sklo prichádza so zaujímavým vyhotovením, ktoré pri odraze svetla vytvára efektné lúče. Predná strana je tvorená 5,5″ FullHD displejom s miernym zahnutím bočných hrán. Prehliadnuť sa nedá ani hardvérové domovské tlačidlo, ktoré zároveň funguje aj ako kapacitné tlačidlo späť a snímač odtlačkov prstov.

elephone-s7-tesujeme-2

Hardvérová konfigurácia v podobe 10-jadrového MediaTek Helio X20/X25 procesora, 3 GB / 4 GB RAM a grafického čipu Mali T880 zabezpečuje dostatok výkonu aj na náročnejšie operácie. Elephone S7 je dostupný v dvoch pamäťových verziách s 32 GB a 64 GB vnútorným úložiskom. Pamäť je možné aj ďalej rozšíriť o 128 GB, a to vďaka hybridnému DualSIM slotu.

elephone-s7-tesujeme-3

Fotografie vytvoríš hlavným 13 MPx s clonou f/2.2 či HDR režimom, zatiaľ čo priemerný predný 5 MPx snímač ti zhotoví svojku. Pod zadným skleneným krytom je uložená hlavná napájacia jednotka smartfónu s kapacitou 3000 mAh, ktorej prvé testy vykazujú len priemernú výdrž. Batéria našťastie podporuje rýchle nabíjanie, ktoré dokáže slabšiu výdrž čiastočne vynahradiť. Softvérovú stránku tejto vlajkovej lode tvorí Android 6.0 Marshmallow doplnený o niekoľko funkcií od výrobcu. Elephone S7 poteší aj plnou 4G LTE podporou na území Slovenska. V aktuálnom bleskovom výpredaji e-shopu Gearbest kúpiš Elephone S7 so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou za výborných 199 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP