banner-honor5xHonor 6X, prezentovaný aj na tohtoročnom veľtrhu CES v Las Vegas, sa snaží získať srdcia nových majiteľov napríklad duálnym fotoaparátom a výborným pomerom ceny a výkonu. Ako je na tom však konštrukčná stránka a odolnosť smartfónu? Odpoveďou ti možno bude tento článok. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Test odolnosti podstúpil Honor 6X v rukách známeho youtubera, ktorý vystupuje pod názvom JerryRigEverything. Ten sa so smartfónmi naozaj nemazná a inak tomu nebolo ani v prípade Honoru, ktorý ako sa zdá, drsné zaobchádzanie nezvláda. Video sa začína testom odolnosti displeja voči poškriabaniu. Je nevyhnutné spomenúť, že na displeji je od výroby nalepená plastová fólia.

zdroj fotografie: PCpop
Displej sa poškriabe už na štvrtej úrovni, čo naozaj nie je veľa. Priemerne sa telefóny dokážu vyšplhať aspoň na úroveň 5 alebo 6. Sklo, ktoré chráni oboje šošovky fotoaparátu, však podobné problémy nevykazovalo. Video taktiež odhaľuje časti smartfónu, ktoré síce vyzerajú ako z kovu, no rozhodne z kovu nie sú. Pri nastavenej cenovke to ale určite nemožno považovať za veľkú nevýhodu. Najväčší problém tejto novinky odhalil test, pri ktorom sa ju youtuber pokúsil ohnúť.

Nenechaj si ujsť
TIP: Honor 6X s duálnym fotoaparátom zahviezdil CES 2017. Už čoskoro sa ho dočkáme aj na Slovensku!

zdroj fotografie: Android Police
Zadný kryt je síce naozaj vyrobený z kovu , no k telu nie je pripevnený žiadnymi skrutkami. V tomto prípade sú na uchytenie použité len plastové piny, ktoré nápor pri ohnutí jednoducho nevydržia, prasknú, a tým uvoľnia zadný kryt. Celé zariadenie tak absolútne stráca na pevnosti a odolnosti. Aj keď cenová kategória, v ktorej sa Honor 6X nachádza, nepatrí k tým najvyšším, používateľ by si pravdepodobne zaslúžil vyššiu kvalitu. Nepredpokladáme, že by chcel smartfón niekto ohýbať, ale menšia náchylnosť na škrabance by v podaní displeja určite prišla vhod.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]