Na internete sa objavil test, ktorý porovnáva rýchlosť dvoch verzií Samsungu Galaxy S9.

Ako je už zvykom niekoľko generácií, Samsung svoje vlajkové lode vybavuje viacerými verziami procesorov. Nie je tomu inak ani pri súčasnej vlajkovej lodi, modelu Galaxy S9. Jeden model obsahuje procesor od Qualcomm Snapdragon 845, pričom druhý prichádza s procesorom vlastnej výroby Exynos 9810. Práve verzia s druhým menovaným procesorom sa predáva aj na našom európskom trhu. V otázke jednotlivých modelov prirodzene vznikajú aj otázky medzi používateľmi, ktorá verzia je lepšia.

Víťaz je jasný

Ako môžeš vidieť na videu, porovnáva sa rýchlosť pri spúštaní a načítavaní aplikácií. Prvé kolo vyhral Snapdragon, ktorý predčil Exynos o 11 sekúnd. Druhé kolo dopadlo podobne. Výsledky sú zaujímavé z toho pohľadu, že ešte pred rokom sa zdal výkon Exynosu porovnateľný so Snapdragonom a rok predtým bol dokonca výkonnejší.

Je ťažké zhodnotiť, či je to rozdielnosť hardvéru, alebo s tým ma niečo aj softvérové nastavenie. Každopádne, keďže je Exynos vyrábaný priamo Samsungom, očakávala sa možno o čosi lepšia optimalizácia. Spoločnosť má však v tomto smere šancu priniesť zlepšenie s prichádzajúcimi aktualizáciami. Už dnes sa môžeš tešiť aj na našu recenziu Galaxy S9 od Samsungu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom