Tesla znovu vylepšuje dvojicu svojich najdostupnejších elektromobilov. Model 3 a Model Y pre rok 2022 zvýšil svoj papierový dojazd, informuje portál Electrek.

Kalifornská automobilka je známa tým, že dojazd svojich elektromobilov vie výrazne zvyšovať len pomocou softvérových aktualizácií. Aktuálne sa však navýšenie dojazdu týka modelov pre rok 2022, takže zrejme došlo aj k malým technickým optimalizáciám, ktoré sa na tejto zmene podpíšu.

Ako uvádza Tesmanian, prvá zmena, ktorá sa udiala v konfigurátori, je, že spoločnosť odstránila popis „Standard Range“ pri základnom modeli. Pri najzákladnejšej verzii s pohonom iba zadných kolies svieti už iba „Model 3“.

Narástli aj dojazdy

Najzásadnejšou zmenou sú ale vyššie dojazdy väčšiny verzií. Nárast dojazdu sa líši nielen motorizáciou, ale aj obutím jednotlivých modelov. Rozdiely jednotlivých konfigurácií si môžeš pozrieť v zozname nižšie. Dojazdy sú uvádzané podľa štandardu EPA, ktorý je v porovnaní s európskym WLTP o niečo nižší.

  • Model 3 na 18″ diskoch – nárast zo 421 km na 437 km
  • Model 3 na 19″ diskoch – nárast zo 421 km na 427 km
  • Model 3 Long Range na 18″ diskoch – nárast z 568 km na 576 km
  • Model Y Long Range na 18″ diskoch – nárast z 524 km na 531 km

Najpopulárnejší elektromobil v Európe

Poisťovacia spoločnosť Comparethemarket zostavila zoznam najvyhľadávanejších elektromobilov na svete podľa jednotlivých krajín. Prieskum odhalil jasného víťaza – najvyhľadávanejším elektromobilom je Tesla Model 3, ktorá je najvyhľadávanejšia v 94 krajinách z celkového počtu 155. Na druhom mieste sa umiestnila ďalšia Tesla, tentokrát Model X, ktorý je najviac vyhľadávaný v 27 krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú