Americká Tesla pomaly dobýva všetky dôležité trhy. India patrí medzi tie najdôležitejšie, no až doposiaľ si tamojší obyvatelia Teslu oficiálnou cestou nemohli kúpiť. To by sa onedlho malo zmeniť, prvé maskované Modely 3 už brázdia tamojšie cesty a pripravujú sa na homologizáciu, informuje portál InsideEVs.

Indický automobilový trh patrí medzi tie najväčšie na svete a pre automobilky je preto nesmierne dôležitý, no do Indie zväčša prinášajú tie najlacnejšie kúsky, prípadne ich vyvíjajú špeciálne pre tento trh.

Tesla plánuje spustiť predaj svojich elektromobilov v Indii už niekoľko rokov, no samotný predaj, respektíve jej vstup na tamojší trh brzdí indická vláda. Tá v dobrej mienke podporiť domácich výrobcov elektromobilov udelila automobilkám na ich elektromobily obrovské clo, ich autá by boli tým pádom v Indii nepredajné.

NEPREHLAIDNI
Tesla plánuje postaviť ďalšiu novú továreň, už je známe aj presné miesto

Teraz sa však zdá, že veci sa pohli tým správnym smerom a Tesla čoskoro naozaj vstúpi na indický trh. Svedčí o tom aj fotografia dvoch kamuflovaných Modelov 3 s pravostranným riadením, ktoré už niekoľko dní brázdia tamojšie cesty, zrejme za cieľom získať homologizáciu.

Špeciálny Model 3 iba pre Indiu?

Zábery, ktoré na twitteri zverejnil Tesla Club India odhaľujú dvojicu spomínaných Modelov 3. Pozornejšiemu oku zrejme neuniklo, že jedno vozidlo sa zdá byť vyššie, respektíve že má väčšiu svetlú výšku.

To by mohlo znamenať, že indický trh dostane úplne novú verziu Modelu 3. Vzhľadom na horšie cesty v Indii by tento krok rozhodne dával zmysel.

Americký výrobca elektromobilov dokonca zvažuje, že v Indii postaví aj továreň na výrobu elektromobilov pre tamojší trh, informuje Electrek. Indická vláda tvrdí, že dokáže dokonca zabezpečiť lacnejšiu výrobu elektromobilov ako Čína, čo by mohlo znamenať, že v budúcnosti Tesla presunie do Indie aj časť výroby na export do iných krajín.

To je však ešte hudba ďalekej budúcnosti, aj keď veľmi dobre vieme, že ak má Tesla možnosti a podporu zo strany vlády, továreň Gigafactory dokáže postaviť v rekordne rýchlom čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP