Americký výrobca elektromobilov mieri do Európy. Elon Musk plánuje svoju novú továreň Gigafactory 4 spustiť v roku 2021, takže práce na jej výstavbe by sa mali začať už čoskoro.

Portál Teslarati prišiel s novými informáciami, ktoré nám naznačujú, kedy by mali z linky Gigafactory 4 vyjsť prvé hotové vozidlá, akým spôsobom bude továreň fungovať a v neposlednom rade, ktoré modely bude v Európe Tesla vyrábať.

Ako informuje CNN, Tesla iba včera oznámila, že ich továreň Gigafactory 3 v Shanghaji je konečne pripravená na spustenie produkcie vozidiel. Tu bude Tesla vyrábať cenovo dostupný Model 3 a tiež crossover Model Y. Zaujímavosťou fabriky je, že v nej bude prebiehať prvá aj druhá výrobná fáza vozidiel, teda bude pod jednou strechou prebieha výroba batérií, no aj konštrukcia samotných elektromobilov. Tento koncept sa líši od tovární v USA, kde Tesla produkuje batérie v Nevadskej továrni a vozidlá zostavuje v továrni vo Freemonte.

V správach Tesly týkajúcich sa Gigafactory 4 spoločnosť oznámila, že v týchto dňoch finalizuje všetky úkony spojené s výberom miesta, aby mohli čím skôr začať jej výstavbu. To, kde bude nová továreň stáť, však zatiaľ ešte známe nie je. V hre je ale niekoľko zaujímavých miest, no najväčším kandidátom je oblasť Dolného Saska v Nemecku.

Tamojší minister hospodárstva, Bernd Althusmann, sa dokonca sám obrátil na Elona Muska, aby mu zdôraznil všetky výhody tejto oblasti pre stavbu továrne, pričom jednou z nich je napríklad dobré umiestnenie v európskej dopravnej sieti, vrátane lodnej dopravy.

Oficiálne informácie zo strany Tesly ohľadom Gigafactory 4 by sme sa mali dozvedieť už čoskoro, no pozitívnou správou zostáva, že prvé kusy Modelu 3 a Modelu Y by mali z európskej linky zísť už v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom