V elektromobiloch od Tesly budeš môcť streamovať z Netflixu či Youtube priamo zo systému vozidla. Podľa Elona Muska pridá automobilka túto vlastnosť už čoskoro, píše Electrek.

Elon Musk včera na svojom Twitteri odhalil, že Tesla sa chystá pridať možnosť streamovania videí z Netflixu a Youtube. Napriek tomu, že streamovanie bude možné len keď je vozidlo zastavené, Musk opísal, že pôjde o „úžasne pohlcujúci filmový dojem“ vďaka pohodlným sedadlám a prietorovému zvuku.

Streamovanie nepatrne zvýhodní majiteľov lacnejších modelov

Podľa Muska umožní automobilka v budúcnosti aj prehrávanie počas jazdy, no až vtedy, keď regulačné orgány schvália možnosť kompletne autonómneho riadenia vozidiel. Problémom bude nateraz aj prehrávanie videa, pretože napriek tomu, že sú Model S a X vybavené 17-palcovými displejmi a Model 3 15-palcovou obrazovkou, prehrávanie bude možné iba v priestore, kde sa zobrazuje zadná kamera vozidla.

Taktiež to môže zvýhodniť majiteľov Tesla elektromobilov nižšej triedy ako Model 3 a nadchádzajúci Model Y, pretože majú narozdiel od drahších modelov širokoulé obrazovky, ktoré sú na streamovanie videí lepšie, píše Engadget. Musk však minulý rok uviedol, že Tesla plánuje pridať možnosť streamovania videí v strede obrazovky v najbližšej verzii softvéru s poradovým číslom 10, ale nie je jasné, kedy táto aktualizácia príde.

CEO Tesly sa v minulosti vyjadril, že streamovanie videí bude fungovať iba v prípade, že je vozidlo pripojené na WiFi, aby sa nevyužívalo základné dátové pripojenie vozidla, čo by bolo pre Teslu finančne náročné, pretože je súčasťou väčšiny elektromobilov automobilky. Tesla chce tiež údajne zaviesť na svojich nabíjacích staniciach Supercharger bezplatnú WiFi sieť, aby bolo streamovanie videí užitočnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom