Dvojica Model S a Model X sa konečne dočkala vylepšenia v oblasti nabíjania. Paradoxom je, že zvýšením maximálneho nabíjacieho výkonu na 250 kW sa len vyrovnali dvom lacnejším súrodencom, Modelu 3 a Modelu Y, informuje portál Electrek.

Po tom, čo Tesla začala budovať sieť super-výkonných 250 kW nabíjačiek Supercharger V3, ich plný výkon mohli využívať iba Modely 3 s novým typom batérií a neskôr sa pridal aj najmladší Model Y. Tesla však majiteľom omnoho drahších a prémiovejších Modelov S a X prisľúbila, že vďaka softvérovým aktualizáciám budú môcť aj oni v budúcnosti využívať plný výkon rýchlonabíjačiek najnovšej generácie.

FonTech

Rýchle 250 kW nabíjanie však bolo až do týchto dní pre majiteľov vlajkových modelov Tesly iba snom. Automobilka síce postupne vďaka softvérovým aktualizáciám zvyšovala nabíjací výkon, no najskôr to bolo zvýšenie na 200 kW a minulý mesiac softvérová aktualizácia zvýšila nabíjací výkon na 225 kW.

Ako však poznamenal web Teslarati, aktuálne na oficiálnom webe Tesly svieti pri oboch autách možnosť nabíjať až 250 kW výkonom. Aj keď automobilka sľúbila majiteľom Modelov S a X, že 250 kW nabíjanie bude k dispozícii pre každého skrz aktualizáciu softvéru, nie je to úplne pravda.

Elon Musk zverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom napísal, že pri Modeloch S a X museli zväčšiť hrúbku niektorých káblov v elektrickej sústave, aby redukovali ich odporové zahrievanie. Rýchle nabíjanie tak bude k dispozícii zrejme len pre novšie vozidlá, ktoré už majú od výroby vynovenú kabeláž.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom