V nedávnej správe CNBC napísalo, že Tesla upravuje časti svojej továrne vo Fremonte na výrobu nových verzií Modelov S a X, ktoré majú mať výrazné vylepšenia oproti predchodcom. O téme píše Teslarati.

Nedávno boli niektoré podrobnosti o nových verziách Modelov S a X zdieľané na youtube Like Tesla. V krátkom videu bolo načrtnutých niekoľko detailov o možných vylepšeniach, ktoré prinesú nové verzie Modelov S a X. Patria medzi ne napríklad zlepšené motory, batérie a nabíjacie systémy.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube / Like Tesla

Nové verzie Modelov S a X sa Tesla údajne chystá predstaviť ešte v tomto roku a hovorí sa o novom, trojmotorovom dizajne s jedným malým motorom vpredu a dvomi väčšími vzadu. Novinky nebudú zaostávať ani v dojazde, ktorý by pri Model S mohol byť viac než 644 km na jedno nabitie, zatiaľ čo Modeli X získa hornú hranicu dojazdu do 644 km, píše InsideEVs.

Taktiež medzi vylepšeniami nových modelov nebudú chýbať ľahšie akumulátory s väčšou kapacitou, ktoré poskytnú dlhší dojazd a o niečo vyšší výkon. Tesla rovnako pre očakávané modely vyvíja nové chladiace systémy, ktoré sú v súčasnosti testované v extrémnych teplotách, píše Teslarati.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube / Like Tesla

Tesla v poslednej dobe aktívne podniká kroky na zlepšenie svojich vlajkových vozidiel. V apríli minulého roka americká spoločnosť vypustila aktualizácie Modelov S a X, pričom prvý z nich získal dojazd až 595 km a obe vozidlá dostali vylepšenie adaptívneho nastavenia odpruženia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom