Automobily od spoločnosti Tesla patria vďaka svojim aktívnym a pasívnym bezpečnostným prvkom medzi svetovú špičku v oblasti bezpečnosti. Napriek tomu sa však na zozname najbezpečnejších vozidiel švédskej poisťovne Folksam nenachádza, pretože nemá dostatočný počet havárii na zaradenie do štatistiky, píše Teslarati.

Príliš málo údajov

Švédska poisťovňa Folksam každoročne zverejňuje výsledky svojich ročných štatistík o najbezpečnejších autách v krajine, na ktorých tento rok dominovala Toyota Rav4. Na zozname však prekvapivo chýbala automobilka Tesla, ktorá sa so svojimi vozidlami radí medzi svetovú špičku v oblasti bezpečnosti. Dôvod jej absencie je však vcelku iróniou, keďže podľa Folksamu nemali vozidlá amerického výrobcu dostatok havárií na štatistiku a poisťovňa na kompletnú analýzu potrebuje údaje z veľkého počtu nehôd.

Zobraziť celú galériu (1)
Napriek tomu, že Model 3 patrí k najlacnejším modelom Tesly, sa v oblasti bezpečnosti radí medzi tie najlepšie vozidlá v svojej triede / Zdroj: Tesla

Neuveriteľne nízky počet zaznamenaných havárií

V tomto roku totiž poisťovňa zaznamenala iba 7 nehôd spojených s automobilmi Tesla, čo je podľa spoločnosti na zaradenie do štatistiky až príliš málo. „Tento rok sme zaznamenali s Teslou iba 7 havárii, čo je na štatistiku príliš málo. Majú veľmi veľa skvelých systémov a vysokú úroveň bezpečnosti, avšak ak ich počet nehôd ostane tak malý, je možné, že do našich zoznamov nebudú nikdy zahrnuté.“, povedal vedúci výskumu Folksamu, Andres Kullgren, pre NykTechnik.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube / Like Tesla

Kullgren tiež povedal, že táto štatistika najbezpečnejších automobilov je určená hlavne pre tých, ktorí kupujú ojazdené vozidlá, pretože pri nových sú najlepším ukazovateľom samotné crash testy.

Na otázku od fanúšika elektromobilov na Twitteri, ktorý sa pýtal prečo si takéto štatistiky vyžadujú dostatočný počet nehôd aby sa automobilka do rebríčka kvalifikovala, spoločnosť odpovedala, že Teslu uznáva, a jej vozidlá ponúka v zozname odporúčaných automobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú