Havaj aktuálne rieši vážny problém. Školy trápi vysoká teplota v učebniach, ktorá vážne ovplyvňuje študentov. Ministerstvo školstva teda prišlo s plánom, ktorého súčasťou sú aj batérie Powerwall od Tesly.

Ministerstvo školstva na Havaji dalo dohromady fond vo výške 100 miliónov dolárov, ktorý pomôže ochladiť až 1300 učební. Z toho sú aktuálne splnené kontrakty, ktoré doteraz pomohli ochladiť už 1190 učební. S cieľom zaviesť program bez výrazného zvýšenia nákladov na energiu vo verejnch školách spolupracovalo ministerstvo s Teslou. Tá poskytne svoje batérie Powerwall, ktoré budú prepojené s technológiami pre využitie solárnej energie.

Projekt, ktorý finančne pomôže a dokáže aj niečo naučiť

Takýto projekt je zároveň ideálnou príležitosťou naučiť študentov niečo o obnoviteľnej energii a skladovaní energie. Vyššie môžeš vidieť video, ktoré zverejnila pri tejto príležitosti samotná Tesla. Podľa nej je taktiež možné usúdiť, že americká spoločnosť využije pre každú školu kombináciu 12 batérií Powerwall, čo je viac ako 150 kWh kapacity. Havaj má jedny z najvyšších sadzieb elektrickej energie a Tesla tak môže školám výrazne finančne pomôcť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom