Havaj aktuálne rieši vážny problém. Školy trápi vysoká teplota v učebniach, ktorá vážne ovplyvňuje študentov. Ministerstvo školstva teda prišlo s plánom, ktorého súčasťou sú aj batérie Powerwall od Tesly.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ministerstvo školstva na Havaji dalo dohromady fond vo výške 100 miliónov dolárov, ktorý pomôže ochladiť až 1300 učební. Z toho sú aktuálne splnené kontrakty, ktoré doteraz pomohli ochladiť už 1190 učební. S cieľom zaviesť program bez výrazného zvýšenia nákladov na energiu vo verejnch školách spolupracovalo ministerstvo s Teslou. Tá poskytne svoje batérie Powerwall, ktoré budú prepojené s technológiami pre využitie solárnej energie.

Projekt, ktorý finančne pomôže a dokáže aj niečo naučiť

Takýto projekt je zároveň ideálnou príležitosťou naučiť študentov niečo o obnoviteľnej energii a skladovaní energie. Vyššie môžeš vidieť video, ktoré zverejnila pri tejto príležitosti samotná Tesla. Podľa nej je taktiež možné usúdiť, že americká spoločnosť využije pre každú školu kombináciu 12 batérií Powerwall, čo je viac ako 150 kWh kapacity. Havaj má jedny z najvyšších sadzieb elektrickej energie a Tesla tak môže školám výrazne finančne pomôcť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
75%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.