Elektromobily značky Tesla sú nepochybne skvelé a ukazujú, ako by to v budúcnosti mohlo vyzerať na našich cestách. Tak ako aj iné autá, aj tieto si niektorí majitelia chcú vylepšiť, či už po vizuálnej, alebo výkonovej stránke. Asi najznámejším počinom je Model S P90++, ktorý sa momentálne predáva za astronomickú sumu.

Jason Hughes, majiteľ a tvorca vozidla, je v Tesla komunite známy tým, že sa mu podarilo odhaliť mnoho zaujímavých informácií ohľadom vozidiel, no hlavne kvôli rôznym vylepšeniam, ktoré autám doprial.

Najvýkonnejšia Tesla s pohonom zadných kolies na svete

Jeho pôvodný model z roku 2014 bol často terčom niekoľkých vylepšení, ako je napríklad Autopilot prvej generácie. To však nie je hlavný dôvod, prečo sa toto auto predáva o takmer 100 000 dolárov viac, ako je jeho pôvodná cena. Aj keď implementáciu autopilota oceňuje aj samotná Tesla, hlavným dôvodom tak vysokej ceny je označenie Najvýkonnejšej Tesly so zadným pohonom na svete. Tento titul bol dosiahnutý premenou na ‚‚P90++,’’ ktoré má dokonca aj svoj vlastný znak na vozidle.

Výmena batérie za silnejšiu nestačí

Klasický model P85 obsahuje 85 kWh batériu. Výmena batérie za 90 kWh ako má model P90 však nič nezaručuje. Aby sa dosiahol požadovaný výkon, musel Hudges donútiť auto myslieť si, že má duálne motory ako majú vylepšené vozidlá s Ludicrous módom. Vytvoril tak zariadenie s vlastným hardvérom a softvérom, ktoré emulovalo neexistujúci predný motor a odkrylo tak vyšší výkon.

Výsledkom je monštrum s výkonom 533 koní a točivým momentom na úrovni 650 NM. Skutočný výkon sa však odhaduje na viac ako 575 koní, nakoľko na vozidle boli vykonané ďalšie vylepšenia, no majiteľ ich zatiaľ nemal čas potvrdiť meraním. S určitosťou však tvrdí, že žiadne Tesla auto so zadným pohonom nemá proti nemu šancu a vyhrá všetky šprinty na 1/4 míle.

Má to však háčik

Aj tu však existujú určité nepríjemnosti. Vozidlo napríklad nedostáva žiadne aktualizácie softvéru, nakoľko kvôli vylepšeniam sa musel uzavrieť. Taktiež sa naň nevzťahuje záruka. Pokiaľ sa Tesla Model S P95++ predá, Jason Hudges použije získané peniaze na svoj ďalší projekt, v ktorom bude znova zahrnutý najznámejší elektromobil. Môžeme sa tak tešiť na nový projekt a ktovie, možno onedlho bude takýto tuning Tesly dostupný aj pre bežného majiteľa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom