Elektromobily Tesla sa nevyznačujú iba svojím kvalitným spracovaním a bezpečnosťou, ale aj skvelým dojazdom na jedno nabitie. 

Hypermilling je spôsob riadenia vozidla efektívnym spôsobom, aby bol dosiahnutý čo najdlhší dojazd. Tým sa dá jednoducho zistiť, aký vplyv má na vozidlo spôsob riadenia jednotlivých vodičov. Doterajší rekord vo svojich rukách držal Casey Spencer so svojou Teslou Model S 85D. Ten pri rýchlosti 22 km/h mohol na jedno nabitie šoférovať neuveriteľných 26 hodín. Odvtedy však Tesla priniesla zákazníkom model s vyššou kapacitou akumulátorov. To hneď využili Steven Peeters a Joeri Cools, ktorí stanovili nový rekord s Modelom S P100D.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tesle sa práve podarilo zdvojnásobiť životnosť svojich batérií! Niekoľko rokov predtým, ako plánovali

Vďaka efektívnej jazde po 26 km trase v Belgicku sa im podarilo prejsť neskutočných 901,5 km na jedno nabitie. V porovnaní so Spencerom však išli rýchlosťou 40 km/h, pri ktorej bola spotreba energie ešte nižšia. Po dlhom jazdení sa im darilo prechádzať každú zákrutu čo najefektívnejšie, pričom najnižšia dosiahnutá spotreba činila iba 88 Wh na 1 kilometer. To, či bola počas jazdy zapnutá aj klimatizácia, žiaľ, nie je známe. Napriek tomu sa im za 23 hodín a 45 minút podarilo dosiahnuť tento fantastický rekord. Kto by si bol pomyslel, že takto nízka spotreba sa dá dosiahnuť s vozidlom, ktoré váži až 2,3 tony. V každom prípade sa jedná o ďalší významný míľnik pre Teslu, aby sa mohla stať plnohodnotným vozidlom s perfektným dojazdom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom