Nie je to tak dávno, čo prvý produkčný kus Tesla Model 3 opustil fabriku. Kým sa dostane k svojim zákazníkom ešte nejakú dobu potrvá, no česká Alza je už na ňu pripravená.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Alza.cz nedávno rozšírila svoje portfólio o elektromobily a do ponuky tak zaradila Teslu Model X a Model S. Na stránke už môžeme naraziť aj na najnovší Model 3, ktorého oficiálna cena pre Európu zatiaľ nebola stanovená.

Alza prekvapuje cenou

Aj keď sa jedná o historicky najlacnejšie vozidlo od Tesly, Alza predpokladanou cenou poriadne prekvapuje. Odhadovaná cena základnej verzie je totiž 750 000 českých korún (28 776 €) bez dane. Ak by sme k tejto cene ešte pripočítali aj daň, tak koncová cena vychádza pre zákazníkov na 907 500 korún, čo je v prepočte 34 819 €. Ak by sa nakoniec táto cena predsa len potvrdila, česká Alza by Teslu Model 3 predávala prekvapivo výhodne.

tesla model 3
zdroj fotografie: Screenshot / Alza

Nenechaj si ujsť
Nadišiel najdôležitejší moment v histórii elektromobilov. Privítaj úplne prvú produkčnú Teslu Model 3

V cene aj nadštandardné služby

Keď sa totiž pozrieme na oficiálnu stránku Tesly, tak zistíme, že tam sa elektromobil predáva za 35 000 dolárov, čo je viac ako 30 000 € bez dane. Zatiaľ však nie je jasné, kedy sa dostanú prvé kusy na sklad Alzy. „Robíme všetky kroky pre to, aby sme Model 3, na ktorý je v súčasnej dobe evidovaných 400 tisíc predobjednávok, poskytli našim zákazníkom čo najskôr. Vzhľadom k obrovskému dopytu sme radi, že naskladníme pár kusov,“ uviedol Jaromír Řánek z Alza.cz pre portál Tyinternety.cz.

Obchod k elektromobilu navyše ponúka mnoho nadštandardných služieb v cene. Je to napríklad zaistenie nabíjacej zásuvky priamo doma u zákazníka, pravidelné servisné prehliadky či doručenie kamkoľvek po Českej republike.

tesla model 3
zdroj fotografie: Elon Musk / Twitter

Aj keď sa jedná o najlacnejší elektromobil od Tesly, výbavou na tom vôbec nie je zle. Ponúka napríklad dojazd 345 km na jedno nabitie, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 6 sekúnd či autopilota. V prípade, že by nakoniec Alza naozaj Tesly predávala výhodnejšie ako samotný výrobca, mnoho potenciálnych zákazníkov by ju určite uprednostnilo.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.