Nová aktualizácia s názvom Enhanced Summon už prúdi k prvým majiteľom vozidiel Tesla Model 3. Tá po nainštalovaní umožní privolať automobil z parkovacieho miesta či ďalšie iné šikovné vymoženosti.

Na internete sa objavili prvé videá demonštrujúce novú funkciu, na ktorú upozornil portál TeslaRati. Zaujímavú funkciu obdŕžal Model 3 po aktualizácii s názvom „Enhanced Summon“, ktorú by sme mohli voľne preložiť ako „rozšírené privolanie“. Ako je možné vidieť na videu, funkcia umožňuje majiteľovi privolať svoje vozidlo z parkovacieho miesta k sebe.

Ide teda o pokročilú funkciu, ktorá je však ešte stále vo vývoji. Ako informoval portál Electrek, aktualizácia a jej funkcie sú postavené na základoch existujúcich funkcií, známych pod označením „Summon“. Predchádzajúca verzia bola limitovaná len na vjazd a výjazd z parkovacieho miesta smerom dozadu, respektíve dopredu. Rozšírená verzia ale umožňuje oveľa viac.

Automobil sa po aktualizácii dokáže autonómne pohybovať po parkovisku a dôjsť až k svojmu majiteľovi, pričom využíva systémy autopilota pre sledovanie situácie na parkovisku a značení. Predchádzajúca verzia Summon pritom využívala len ultrasonické senzory. Funkciu už skôr ohlásil aj samotný Elon Musk, ktorý okrem privolania vozidla spomínal aj funkciu nasledovania, pri ktorej automobil nasleduje svojho majiteľa pri chôdzi podobne ako psík.

V rámci minuloročného príspevku na sociálnej sieti Musk potvrdil, že Tesla na funkciách privolania naďalej pracuje a tiež chce v budúcnosti dosiahnuť nielen privolanie vozidla, ale aj jeho autonómny pohyb po parkovisku s cieľom nájsť voľné parkovacie miesto. To zahŕňa využitie pokročilých funkcii autopilota a umelej inteligencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP