Elon Musk svojimi vyjadreniami a komentármi zrejme nikdy neprestane prekvapovať. V jednom z posledných komentárov k 3D renderu Cybertrucku, ktorý pláva na vode, napísal, že by obojživelný Cybertruck mohli vyrobiť, informal portál Electrek.

Dizajnér Slav Popovski zo Sydney zverejnil ešte koncom minulého roka na svojom účte na Instagrame 3D animáciu Cybertrucku, ktorý pláva po mori a na jeho korbe sedí chlapík s udicou, pričom Cybertruck sa v animácii správa ako štandardný čln.

V prvom momente si určite povieš, že to je hlúposť a takto ťažké vozidlo (navyše elektromobil) predsa nemôže plávať na vode. Pred pár rokmi sa však na internete objavilo video, na ktorom „pláva“ Tesla Model S a majiteľ s ňou prechádza cez zaplavený tunel a na miestach, kde ostatné vozidlá mali problém.

Musk v reakcii na toto video potvrdil, že Model S skutočne dokáže na malý moment plávať a ako pohon dokáže využiť rotáciu kolies, batéria však musí byť dobre izolovaná, aby sa k nej nedostala voda. Samozrejme skúšať to rozhodne neodporúča.

Prípad Cybertrucku v animácii je ale úplne iný. Tu sa jedná o plnohodnotné obojživelné vozidlo, ktoré zvládne aj dlhší pobyt na vode. Po tom, čo sa animácia plávajúceho Cybertrucku dostala aj na Twitter, Elon Musk ju komentoval slovami, že by niečo podobné mohli zo Cybertrucku urobiť.

Všetky „šialené“ vyjadrenia Muska samozrejme treba brať s rezervou, no ako nám už niekoľkokrát potvrdil, nikdy nevieme, ktoré z nich pretaví do reality. Spomenieme napríklad plameňomet Boring Company či funkciu „prdenia“ v autách spoločnosti Tesla.

Elon už niekoľko rokov túži vytvoriť plnohodnotné obojživelné vozidlo a v minulosti dokonca kúpil model vozidla Lotus Esprit, ktorý sa použil v roku 1977 pri natáčaní bondovky „Agent, ktorý ma miloval“. Podľa tohto modelu chcel Musk vytvoriť auto so schopnosťami ponorky.

Ako informuje portál Teslarati, minulý rok dokonca na stretnutí akcionárov spoločnosti vyhlásil, že vytvoriť obojživelné vozidlo, ktoré sa dokáže zmeniť na ponorku, je technicky možné. Jednoduchšie by však bolo určite vyrobiť „obojživelníka“, ktorý sa zmení „iba“ na loď.

Zatiaľ čo športiak so schopnosťami ponorky by zrejme veľké využitie nemal, pickup so schopnosťami lode by si určite našiel svoje využitie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom