Automobilka Tesla na čele s Elonom Muskom sa v poslednom čase začala výraznejšie zaujímať o európsky trh, kde už dlhšiu dobu plánuje vybudovať továreň. Veci sa teraz pohli a do sveta sa dostali informácie o tom, kedy a kde by mohla nová továreň vyrásť.

V Európe už spoločnosť Tesla jednu továreň má, no tá sa nevenuje výrobe automobilov od „nuly“.  V Holandsku sa iba autá dokopy skladajú z už vopred pripravených komponentov, informuje portál Electrek. V meste Tilburg na juhu Holandska tak pripravujú vozidlá Modelov X a S, ktoré sú určené práve pre náš európsky trh. Továreň tu stojí už od roku 2015 a na rozlohe 78 000 m2  sa okrem montážnych liniek nachádza aj testovacia dráha.

Zobraziť celú galériu (0)
Továreň na výrobu elektromobilov Tesla, Tesla

Automobilka však už dlhšiu dobu uvažuje o tom, že by si chcela všetky komponenty na výrobu vozidiel vyrábať aj u nás v Európe a nie ich dovážať z USA. Členovia vrcholového manažmentu dokonca prezradili, že horúcim kandidátom na umiestnenie Gigafactory v Európe je Nemecko. Ako píše TeslaRati, Elon Musk neskôr na svojom Twitteri napísal, že najideálnejšie by bolo postaviť továreň na hraniciach Nemecka s Francúzskom.

Generálny riaditeľ tiež povedal, že do konca roka by malo byť miesto na postavenie továrne definitívne jasné. Čím skôr sa teda vyberie a schváli vhodné miesto, o to rýchlejšie bude môcť začať výstavba továrne, ktorá by mala potrvať 12 až 18 mesiacov. Následná prevádzka by mala byť spustená už v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom