Máš pocit, že dnešné smartfóny nabité funkciami sú pre teba až príliš frustrujúce a rozptyľujú ťa od tvojich bežných každodenných úkonov? Potom zaostri na tento telefón, ktorý ťa zaručene zbaví tohto problému.

Ruku na srdce. Kedy si naposledy videl starý klasický telefón s rotačným mechanizmom? Ak si nevieš spomenúť, ako taký telefón vôbec vyzerá, potom zaostri na rotačný bezdrôtový telefón zostavený Justin Hauptovou, na ktorej web upozornil portál Gizmodo. Ak si si už spomenul, tieto telefóny kedysi fungovali ako pevné linky. Rotačný telefón Justin Hauptovej je ale navyše bezdrôtový.

Možno si kladieš otázku, na čo by ti bol takýto telefón? V dnešnej dobe používame smartfóny nabité nespočetným množstvom funkcií, čo je na jednej strane super, ale na druhej strane to môže byť kontraproduktívne. Neustále rozptyľovanie, neprijaté správy, blikajúce upozornenia a notifikácie. Tento problém môže veľmi jednoducho vyriešiť aj takýto nezvyčajný výtvor, ktorý v sebe spája modernú techniku a nostalgiu minulosti.

Telefón, ktorý ťa rozhodne nebude otravovať

Justin pre svoj telefón využila rotačný mechanizmus vytáčania zo starého telefónu od Western Electric Trimline, ktorý bol pre účely bezdrôtového telefónu najkompaktnejší. Následne bolo potrebné zostrojiť elektronické rozhrania, ktoré by vstup rotačného mechanizmu transformovali pre moderné celulárne čipy.

Nenechaj si ujsť
Výrobca prvého telefónu mnohých Slovákov a aktuálne elita leteckého priemyslu. Toto je príbeh slávnej značky SAGEM

Pre fungovanie celého telefónu využila Justin mikrokontrolér Arduino a tiež navrhla ďalšie integrované obvody na doske plošných spojov.

Taktiež je prítomná odnímateľná anténa pripojená za pomoci SMA konektora, malý zaoblený ePaper displej a tiež fyzické programovateľné tlačidlá pre rýchle vytáčanie. To všetko uzavreté do obalu vytlačeného za pomoci 3D tlačiarne.

Malý kríženec starých telefónov a Wi-Fi routera

Výsledný produkt tak trochu pripomína kríženca starých telefónov s rotačným vytáčacím mechanizmom a Wi-Fi routerom vďaka anténe a desiatim LED indikátorom signálu. Ide však o telefón, ktorý ťa rozhodne nebude otravovať a rozptyľovať.

Ako píše sama Justin: „Chcela som niečo, čo by bolo úplne moje, osobné a absolútne hmatateľné, a zároveň mi dalo ospravedlnenie za to, že nebudem odpisovať na textové správy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom