Silicon Valley je známe tým, že tam žijú tí najväčší priekopníci v oblasti IT a moderných technológií. Toto však nie je jediná vec, ktorá mestu buduje určitý originálny status. Symbolom sú totiž aj tenisky, ktoré majú v obľube mnohí vysokopostavení obyvatelia a svetoví vizionári. Pozrime sa teda na pár originálnych kúskov, ktoré patria tým najväčším esám.

Mark Zuckerberg

Ak sa chcete podobať človeku, bez ktorého by si dnešný mladý človek nevedel predstaviť bežný deň, tak siahnite po Nike Flyknit Lunar 3 vo „Wolf Grey“ farbe. Presne tie na sebe nosí zakladateľ Facebooku – Mark Zuckerberg. Aj napriek tomu, že spoločnosť Nike Flyknit bola založená len v roku 2012 a je pomerne mladá, hlási naozaj vynikajúce predaje.

zdroj fotografie: Facebook

Nike Flyknit na Slovensku 

zdroj fotografie: Nike

Satya Nadella

CEO spoločnosti Microsoft, Satya Nadella, má naopak trochu klasickejší štýl. Ľudia si toho všimli hneď, ako prevzal kormidlo spoločnosti, nakoľko mal na nohách pár tenisiek značky Lanvin. Obuv tejto luxusnej francúzskej značky však nie je žiadny lacný špás. Pár ho vyšiel na približne 450 dolárov.

zdroj fotografie: Microsoft

Tenisky Lanvin v rôznych prevedeniach

zdroj fotografie: Lanvin

Sundar Pichai

Satya nie je však jediný CEO, ktorý má rád luxusnú obuv. Tieto tenisky nosí aj Sundar Pichai, čoby CEO Google, ktorý však radšej preferuje čiernu verziu.

zdroj fotografie: Twitter / Sundar Pichai

Larry Page

Pri značke Lanvin ešte chvíľu zostaneme. Rovnakú značku, avšak už iný model si vybral Larry Page – CEO Alphabet. Jeho tenisky sú síce lacnejšie, no zároveň sú aj zriedkavejšie. Ich cena sa pohybuje okolo 300 dolárov.

zdroj fotografie: Pinterest / Business Insider

zdroj fotografie: Lanvin

Tim Cook

Tim Cook, hlava spoločnosti Apple, preferuje naopak športový štýl obuvi. Na nohách má Nike Roshe 2 Flyknit, čo koniec koncov dáva zmysel. Tim je totižto aj nezávislým riaditeľom rady v spoločnosti Nike. Pre zaujímavosť, najobľúbenejšie farby pre tento model sú Triple Red, Calypso, GPX Tiger Camo Pack, Yeezy, Rainbow a Santa Monica Pier.

Nike Roshe 2 Flyknit na Slovensku

zdroj fotografie: Nike

Elon Musk

Na záver tu máme asi najväčšiu ikonu celého Silicon Valley. Elon Musk taktiež volí športový štýl. Na sebe má totižto pomerne drahé a dosť zriedkavé tenisky od Nike, konkrétne model Lunar Flyknit HTM NRG. Tie však vyzerajú neskutočne dobre a Elonovi pridávajú na osobitnom štýle. Cena sa pohybuje od 400 do 700 dolárov.

elon muskzdroj fotografie: Pinterest

zdroj fotografie: Nike

Je vidieť, že svetová špička v technologickom priemysle má nielen skvelé nápady, ale aj skutočne svojský štýl pri výbere obuvi. Rozhodne sa im takýto typ oblečenia a hlavne obuvi hodí a aspoň takto sa líšia od tých bežných manažérov, a riaditeľov, ktorí majú naleštené topánky a čierny oblek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú