S masívnym rozšírením kryptomien sa toho vo svete mnoho zmenilo. Prišiel úplne nový spôsob platieb, špekulanti získali príležitosť zarobiť si a mnoho spoločností pristúpilo k ťaženiu kryptomien. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vlastníci webových stránok začali okrem zobrazovania reklám s novým spôsobom profitovania na návštevníkoch. Na niektorých stránkach sa totiž začali spúšťať skripty, ktoré ťažia kryptomeny na počítačoch návštevníkov. Niektorým takéto riešenie nevadí, iní sú zas zásadne proti tomu.

Pripája sa aj Telekom

Podľa zistení jedného čitateľa webu DSL.sk pristúpil k rovnakému kroku aj slovenský Telekom. Takéto správanie si všimol na stránke Magiogo.sk. Najhoršie na tom je, že skript pre ťaženie kryptomeny Monero naplno vyťažuje všetky jadrá procesora, čo môže negatívne pôsobiť na výkon nielen počítača, ale aj samotnej služby.

Nenechaj si ujsť
Slovensko chce zdaniť kryptomeny, a to vrátane Bitcoinu. Potvrdil to minister financií

Kód sa však spúšťa iba zriedkavo, a tak je možné, že si žiadne zaťaženie procesora po návšteve stránky nevšimneš. Navyše je možné, že Telekom ho na svoju stránku nevložil úmyselne. Mohlo sa tak stať aj počas hacknutia serverov, škodlivým softvérom alebo ho tam mohol vložiť niekto, kto má na starosti chod serverov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.