Čínsky výrobca Teclast sa postupne dostáva do povedomia aj v našich končinách a to vďaka skvelým notebookom, za ešte lepšiu cenu, ktoré sú určené hlavne pre študentov a na rôznu kancelársku prácu. Jeden taký sme vyskúšali aj my a veľmi príjemne nás prekvapil. Výrobca však nedávno predstavil aktualizovanú verziu Plus, ktorá prináša vylepšenia na tých správnych miestach, no cena ostala stále prijateľná. 

Ubehlo viac než pol roka odvtedy, čo sme zakúpili Teclast F7 a tak môžme povedať, že sa rozhodne jedná o kvalitné zariadenie a za celý čas sme sa nestretli s akýmkoľvek problémom. Využívaný je prevažne na prehliadanie internetu a na kancelársku prácu, ktorú zvláda úplne s prehľadom a bez akýchkoľvek problémov.

Kúpiť notebook Teclast F7 Plus s podsvietenou klávesnicou a 8 GB RAM za 327 €

Teclast F7 Plus je jeho vylepšená verzia, ktorá prináša vítané zmeny, ktoré trochu mrzeli pri klasickej verzii. Jeho cena je v období 21. – 27. januára ho môžeš získať za skvelých 290 a ešte ako darček získaš praktickú bezdrôtovú myš.

Skvelé parametre za skvelú cenu

Do vienka dostal notebook lepší procesor, ktorý je v tomto prípade štvorjadrový Intel Gemini Lak N4100 s taktom až 2,4 GHz. Spoločne s 8 GB LPDDR4 RAM dosahuje slušný výkon, ktorý síce nepostačuje na hranie nových hier, no pri bežnej práci nebudeš pociťovať žiadne zaváhanie. Zlepšenie nastalo aj v oblasti disku, ktorý je po novom typu M.2. a používateľ má tak k dispozícií viacero možnosti jeho výmenu.

Displej s uhlopriečkou 14″ je tak akurát a s technológiou IPS a FullHD rozlíšením poskytuje dostatočne jemné rozlíšenie. Bočné rámčeky dosahujú veľkosť 8 mm a väčšie okraje nájdeš len na spodnej a vrchnej strane, čo je však v danej relácií prijateľný nedostatok. Veľkým plusom je obrovský touchpad a podsvietená klávesnica, ktorá je neoceniteľným pomocníkom hlavne v tme.

Celý notebook je veľmi kompaktný. S hrúbkou len 14,9 mm a váhou 1,5 kg sa veľmi ľahko prenáša a to aj pri dlhších cestách. Napriek tomu má dostatok konektorov, ktoré zahŕňajú 3,5 mm jack, čítačku kariet, 2x USB3.0 a má tiež webkameru s rozlíšením 2 MPx.

Poteší tiež aktivovaná licencia na Windows 10 a až 6500 mAh batéria, ktorá sa postará o dlhú výdrž na jedno nabitie. Teclast F7 Plus má tiež až 4 reproduktory, no ak to bude ako u predchodcu, veľké terno od nich nečakaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom