Jedným z hlavných bodov pri predstavovaní nových iPhonov bola prezentácia funkcionality zariadení v oblasti rozšírenej reality. Apple tým len dokázal, že tomuto oboru prikladá vysokú dôležitosť a silneli hlasy, či nechystá aj okuliare s technológiou AR. Podľa Tima Cooka je však na takéto zariadenie ešte priskoro. 

Šéf Apple rozprával o rozšírenej realite v rozhovore pre The Independent. Podľa Cooka v súčastnosti ešte neexistuje technológia, ktorá by povoľovala vytvoriť kvalitné okuliare s technológiou AR. Za problémové označil najmä displeje a zorné pole, nepoprel pritom, že vývoj môže ísť rýchlo, no akékoľvek zariadenie, ktoré by v súčasnej dobe prišlo na trh, by podľa šéfa Apple nikoho úplne neuspokojilo. Cook tiež dodal, že Apple sa neusiluje byť nevyhnutne prvým, ale chce byť najlepším a priniesť ľuďom skvelé zážitky.

Skutočne je ešte čas

Pri pohľade na súčasné modely okuliarov, ktoré implementujú technológiu rozšírenej reality, je možné dať nástupcovi Steve Jobsa za pravdu. Najpokročilejším zariadením na trhu je Holo Lens od Microsoftu, no aj tento kus techniky je zatiaľ príliš veľký a disponuje obmedzeným zorným poľom. Ďalšia konkurencia sa len doťahuje. Na plne rozšíriteľné a komerčne atraktívne zariadenie je teda ešte čas.

Pripravený na správny okamih

Každopádne Apple sa svojou snahou stavia do dobrej pozície, aby bola spoločnosť pripravená, keď príde ten správny moment. Na vývoji rozšírenej reality má vo firme pracovať vyše 1000 zamestnancov, ktorí skúmajú možnosti technológie a výsledkom sú aj zaujímavé patenty. S príchodom nových iPhonov spravila spoločnosť navyše veľký krok k výraznému rozšíreniu AR.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Vývojári majú vďaka nástrojom ARKit nové možnosti implementácie a istotu, že ich produkty sa môžu dostať k miliónom používateľov smartfónov Apple. Uvidíme teda, ako bude pokračovať ďalší vývoj v oblasti rozšírenej reality a možno nás spoločnosť s nahryznutým jablkom v logu s niečím novým čoskoro prekvapí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom