Televízory za posledné roky prešli ohromným vývojom. Do popredia sa okrem smart TV dostávajú aj digitálni asistenti či ambientné osvetlenie, ktoré vylepšuje atmosféru pri pozeraním obsahu.

Základné požiadavky z minulosti sa tak rozšírili o ďalšie parametre, ktoré dnes už nechýbajú ani televízorom v rozumnej cenovej kategórii. Pravdaže, každý zákazník očakáva za svoje peniaze čo najvyššiu kvalitu.

Ambilight posúva efekty za hranice obrazovky

Zážitok pri pozeraní obľúbených filmov a seriálov je to prvoradé pri výbere nových televízorov. Kvalita zvuku či vysoké rozlíšenie sú dôležité, no je tu ešte jeden dôležitý faktor. Funkcia Ambilight, ktorou sa môžu pýšiť napríklad modely OLED 804 či LED 7304 od Philips, je v dnešnej dobe skrátka must-have.

Technológia Ambilight sa tak postará o to, aby mal používateľ pri sledovaní filmov aj dokonalý vizuálny zážitok. Nenahraditeľný zážitok ti zaručia LED diódy, ktoré reprodukujú farby obrazovky a osvetľujú pozadie za televízorom v reálnom čase, aby každá scéna vtiahla diváka do deja, a to nielen pri filmoch, ale aj hrách či dokonca počúvaní hudby. Tvoja obrazovka tak vďaka optickej ilúzii pôsobí omnoho väčšia, než je v skutočnosti.

Pokiaľ je teda ambientné osvetlenie takým skvelým doplnkom výbavy, prečo ho nenájdeme v mnohých ďalších televízoroch? Viacerí výrobcovia sa túto technológiu totiž nesnažili ani len okopírovať. Televízory od Philipsu sú teda jediné, kde Ambilight nájdeš a keďže sa blíži Black Friday, luxusný model LED 7304 nájdeš v Planeo Elektro len za 599 €. S funkciou Ambilight ale netreba zabúdať na jednu dôležitú vec, ktorou je umiestnenie televízora.

Okrem Ambilight nesmie chýbať ani množstvo smart funkcií

Ďalšou vlastnosťou, na ktorú sa mnohí z nás pri výbere pozerajú, je samotná kvalita obrazu a vlastnosti zobrazovacieho panela. Nikto totiž nechce vysoliť svoje peniaze za televízor, pri ktorom by ho pozeranie filmov nenadchlo. Full HD televízory sa už stali akýmsi základom, no lepší zážitok a kvalitnejší obraz ponúkajú modely televízorov so 4K rozlíšením, HDR štandardom a vyššou zobrazovacou frekvenciou. Pri hľadaní takýchto televízorov narazíme aj na ponuku televízorov Philips, ktoré už za dostupnú cenu prinášajú kvalitný obraz a mnoho ďalšieho.

Android TV otvorí dvere k mnohým užitočným možnostiam

Ako sme už spomínali, ďalším nutným základom modernej TV je aj rad iných funkcií. V tomto smere máme na mysli najmä softvérovú výbavu a ešte aj niečo naviac. Neodmysliteľnou súčasťou je tiež operačný systém a zrejme mnoho z vás nám dá za pravdu, ak napíšeme, že tým najpopulárnejším je aj medzi televízormi Android TV, ktorý je súčasťou viacerých televízorov. Tie od Philipsu ho však ponúkajú v novšej verzii s označením 9.0 Pie. Prítomnosť operačného systému potom umožňuje využiť množstvo ďalších funkcií, spolu s hlasovým ovládaním.

Android TV pritom sám o sebe prináša podporu pre rôzne aplikácie, vrátane YouTube či streamovacích aplikácií ako Netflix, Amazon Prime Video alebo HBO Go či Rakuten TV. K tomu všetkému sa pridáva aj hlasový asistent s podporou vyhľadávania v slovenčine. Aj v prípade televízorov Philips zo série 804 s OLED panelom a 7304 s LED obrazovkou je k dispozícii Google Asistent, no nechýba ani podpora pre Alexu od Amazonu.

Takýto pomocník umožní jednoduchšie vyhľadávanie či spúšťanie filmov a rôznych aplikácií. Istým základom je už aj Chrome Cast, ktorý umožňuje prehrávanie obsahu z rôznych mobilných zariadení, a preto by podpora tejto funkcie nemala chýbať ani v tvojom budúcom televízore. Nemenej dôležitou vlastnosťou, na ktorú treba prihliadať, je aj kvalita reprodukcie zvuku, a to aj napriek tomu, že si niektorí používatelia pripoja domáce kino.

Televízor by mal byť jednoducho schopný podať kvalitný zvuk, ktorý diváka pri pozeraní vtiahne do deja. Tu by sme teda nemali prehliadnuť napríklad také štandardy, ako Dolby Atmos alebo DTS HD, ktoré nájdeme aj vo vyššie spomínaných modelových radoch televízorov spoločnosti Philips. Nie je nad to, ako keď pri poriadnej akcii počuť vo filme každý detail.

Výkonný procesor sa stal neodmysliteľnou súčasťou moderného televízora

Všetky smart funkcie a možnosti riadia čipy, teda procesory, ktoré majú na starosť správny chod takýchto moderných televízorov. Philips pritom vo svojich OLED modeloch ponúka kremík P5 Pro 3. generácie, respektíve vylepšený P5 v prípade LEDkovej série 7304, ktoré zvládnu riadiť všetky softvérové funkcie a vylepšovať obraz či zvuk a mnoho ďalších vlastností televízora pre čo najlepší obrazový a zvukový výstup. Aj táto časť výbavy je tak jednou zo základných, na ktoré by mal zákazník pri výbere nového modelu pozerať.

Kombináciou takejto výbavy v smart televízoroch dokáže Philips ponúknuť záujemcom to, čo si prajú. Za dostupnú cenu si môžu vybrať niektorý model zo série OLED 804 či LED 7304, ktorý ich obývačke prinesie druhý dych a potvrdí svoje kvality pri každom spustení obľúbeného filmu alebo šou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom