Obchodníci zaujímajúci sa o kryptomeny vytlačili bitcoin počas januára až o 40 %, no existuje mnoho altcoinov, ktoré dosahujú oveľa vyššie zhodnotenie. Príkladom je aj kryptomena Fetch.AI (FET), ktorá od začiatku decembra narástla už o neuveriteľných 600 %, informuje Kryptomagazín.

Podľa údajov z TradingView FET narástol v troch po sebe idúcich vzostupoch. Len v priebehu februára za posledné dni sa cena zhodnotila o 85 % a z krátkodobého hľadiska konsoliduje. Všeobecne sa odporúča počkať si na spomalenie volatility a keď cena pôjde opäť po korekcii bokom, naskytne sa ďalšia nákupná príležitosť.

Kryptomeny ako FET sa dostanú na výslnie

Medzi ethereovými veľrybami je FET jedna z najpoužívanejších inteligentných zmlúv. Dokonca ide o jeden z piatich tokenov, o ktoré majú záujem držitelia najväčších peňaženiek podľa údajov WhaleStats. Práve hromadenie veľkých hráčov je jedným z hlavných katalyzátorov cenového rastu kryptomeny.

Fetch.AI kombinuje inteligentné zmluvy, blockchain a umelú inteligenciu (AI) s cieľom vytvoriť sieť autonómnych softvérových agentov pre peer to peer aplikácie poháňané AI.

Práve umelá inteligencia v posledných rokoch zasahuje čoraz viac do bežného života a spoločnosti sa predbiehajú v jej adopcii. Kryptomeny zamerané na siete poháňané umelou inteligenciou budú v najbližšom období profitovať z rýchlo rozvíjajúceho sa odvetvia.

Podľa údajov z CoinMarketCap sa FET nachádza na 111. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 347 miliónov dolárov a denným objemom obchodov 432 miliónov dolárov. Málokedy sa vidí, že denný objem obchodovania prevyšuje celkovú trhovú kapitalizáciu a ide zároveň o signál, že o danú kryptomenu je v súčasnosti extrémny záujem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP