Svet elektronických športov si získava čoraz viac priaznivcov, ktorí sledujú, alebo sa tiež zúčastňujú rôznych turnajov. V priebehu uplynulých rokov sa toto odvetvie vyvinulo natoľko, že dnes hráči súperia na šampionátoch v hrách o celé milióny či dokonca desiatky miliónov eur. Príležitosť zúčastniť sa e-športových turnajov nechce premeškať ani futbalový klub Juventus, ktorý si zahrá na najbližšom medzinárodnom turnaji eFootball.Pro v Barcelone, informuje Daily Esports.

Na čele tohto futbalového tímu, ktorý si zahrá v spomínanej lige, stojí viceprezident a bývalý český futbalista Pavel Nedvěd. Ten podpísal zmluvu s 3 hráčmi futbalového simulátora Pro Evolution Soccer a práve oni sa zúčastnia turnaja, ktorý organizuje Konami. Juventus sa pri tejto príležitosti spája so skupinou Astralis. V najbližšej sezóne si zahrá celkovo 10 tímov v zostavách 3 na 3. Prvý zápas sa odohrá už 14. decembra.

Turnaja sa zúčastní 10 futbalových tímov

Turnaja sa okrem Juventusu Turín zúčastní aj FC Barcelona, Manchester United FC, FC Bayern, Arsenal FC, Celtic FC, AS Monaco, FC Schalke 04, Boavista FC a FC Nantes. Tieto tímy sa proti sebe postavia počas 9 turnajových dní v regulérnych zápasoch, ktoré sa odohrajú vo fáze Regular League od decembra do apríla. Každý zápas pozostáva z 2 hier a víťazovi budú na konto pripísané 3 body, respektíve 1 bod pre každý tím v prípade remízy.

Nenechaj si ujsť
Takto dopadol jeden z najväčších e-športových turnajov v Európe

Šestica najlepších klubov sa potom stretne v zápasoch Knockout Stage počas mája, kedy spoznáme absolútneho víťaza turnaja, informuje Konami. Vstup mnohých známych futbalových klubov do sveta e-športových zápasov je dôkazom toho, že sa chcú účastniť aj v tomto druhu turnajov, ktoré lákajú čoraz väčšiu pozornosť. E-šport už dávno nie je iba zábavou, ale stala sa z neho samostatná kategória, kde si hráči dokážu zarobiť v rôznych ligách a na šampionátoch naozaj veľké peniaze.

Juventus bude hrať v ďalšej lige

Rovnako tak aj Juventus Turín sa k tomuto vstupu do e-športu vyjadril, že chce rozšíriť svoju základňu fanúšikov a byť súčasťou tohto športu. Tím sa navyše zúčastní aj turnaja eSerie A TIM, ktorý organizuje Lega Serie A pre najlepších talianskych ligových hráčov.  Turnaje pritom podporuje aj čoraz viac známych spoločností a značiek, s ktorými zvyknú spolupracovať aj samotní hráči. Tí neraz svoje hry streamujú aj počas bežných dní.

Hraním e-športu a streamom si tí najlepší, ako napríklad „Ninja“, dokážu zarobiť milióny eur a získať spoluprácu s poprednými výrobcami rôznych produktov. Aj to je dôkazom toho, ako veľmi sa odvetvie e-športu za posledné roky vyvinulo. Profesionálni hráči si už dávno nemusia hľadať popri súťažiach v turnajoch ďalšiu prácu, pretože práve hraním si dokážu zarobiť sumy, o akých sa mnohým ani len nesníva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom