Netflix predstavuje hity a prepisuje vlastné rebríčky takmer každý mesiac, v prípade nového filmu však takýto úspech skutočne nikto nečakal. Rebríčky sledovanosti po celom svete ovládla nízkorozpočtová romantická novinka, ktorá dala na frak aj najdrahšiemu filmu Netflixu – The Gray Man.

Romantická dráma Purple Hearts, ktorá v TOP 10 najsledovanejších titulov aktuálne dominuje na prvom mieste takmer vo všetkých krajinách sveta vrátane Slovenska, je na najlepšej ceste vstúpiť do elitnej spoločnosti najsledovanejších filmov v histórii Netflixu vôbec.

Podľa údajov streamovacej platformy v týždni od 1. do 7. augusta strávili predplatitelia sledovaním Purple Hearts celkovo 102,59 miliónov hodín, čo z novinky robí v týždennej metrike aktuálne najsledovanejší filmový titul za rok 2022.

Romantická dráma tak predbehla aj najdrahší film Netflixu The Gray Man, ktorý držal tohtoročný rekord s 96,47 miliónmi hodín počas sledovaného obdobia od 25. do 31. júla. Dlho očakávanej akčnej novinke nepomohli ani hviezdne mená na čele s Ryanom Goslingom či Chrisom Evansom a o filme s 200 miliónovým rozpočtom sa vo všeobecnosti hovorí ako o sklamaní, ktoré nedokázalo ani zďaleka naplniť svoj potenciál.

Originálny námet zabalený do tradičnej „cheesy“ romantiky

Romantickým filmom sa na Netflixe všeobecne darí a novinka Purple Hearts ide v šľapajach úspešnej romantickej komédie The Kissing Booth 2 či seriáloveho hitu Bridgerton, ktoré patria v historických tabuľkách Netflixu medzi desiatku historicky najsledovanejších titulov streamovacej spoločnosti. Enormný divácky záujem v minulosti vyvolal aj erotický triler 365 dní, ktorého mizerné recenzie zas potvrdili známe pravidlo, že Netflix na prilákanie divákov skutočne nepotrebuje kvalitu.

TMDB

Tentokrát diváci Netflixu podľahli romantickej dráme s netradičným príbehom o dvoch mladých ľuďoch – nádejnej speváčke Cassie (Sofia Carson) a vojakovi americkej armády Lukea (Nicholas Galitzine), ktorí sa zosobášia kvôli rôznym finančným a sociálnym výhodám. Spočiatku predstieraný vzťah s finančnými benefitmi sa však postupom času mení na skutočnú lásku.

Novinka založená na románe od Tessy Wakefield sa u verejnosti teší okrem obľúbenosti aj pomerne priaznivým hodnoteniam. Diváci vyzdvihujú Purple Hearts oproti konkurencii najmä vďaka svojej originalite, uveriteľným postavám a viacerým sociálnym či spoločenským vážnym témam uprostred amerického právneho systému. Všetko má byť navyše elegantne zabalené do sviežej „cheesy“ romantiky, ktorá je síce predvídateľná, ale svojím poňatím poteší aj náročnejšie publikum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP