Každý používateľ má na smartfóny iné nároky, kvôli ktorým robia výrobcovia toľko rôznych modelov. Mnohí pri kúpe nového zariadenia, alebo po významnej aktualizácii, testujú jeho výkon v benchmarkových testoch. Aplikácia Antutu zverejnila štatistiky z údajov, ktoré boli získané za posledné 3 mesiace, aby sa ukázalo, aké vlastnosti majú najpopulárnejšie modely.

V ponuke dnešných smartfónov nájde zákazník skutočne pestrý výber tých najrôznejších modelov, ktoré sa od seba v mnohom líšia. Výrobcovia im ponúkajú kúsky rôznej veľkosti, s odlišne veľkou uhlopriečkou, či výkonom. Všetky detailné informácie o základných parametroch miliónov smartfónov zozbierala v 2. kvartáli tohto roka aj benchmarková aplikácia Antutu.

Čísla prezradili najžiadanejšie parametre

Výsledné štatistiky z nazbieraných dát boli teraz prenesené do grafov, ktoré odhaľujú, akými vlastnosťami disponuje „ideálny“ smartfón za posledné mesiace. Mnohí zákazníci si vyberajú svoj nový model aj podľa veľkosti displeja, pričom si v poslednom období najviac obľúbili kúsky s 5,5″ displejom.

Medzi najžiadanejšiu výbavu nových smartfónov taktiež patrí procesor z dielne Qualcommu, klasické FullHD rozlíšenie a 4 GB operačná pamäť RAM v kombinácii so 64 GB interným úložiskom. Takéto parametre sa v posledných mesiacoch u testovaných smartfónov v Antutu objavovali najčastejšie. Najpopulárnejšiu 5,5″ uhlopriečku ale môže vďaka bezrámikovému trendu čoskoro nahradiť 6″ zobrazovací panel.

Nenechaj si ujsť
Svetový rebríček najvýkonnejších Android smartfónov sa opäť premiešal. Prvá priečka však zostala neohrozená

Ten taktiež na prvé miesto môže poslať aj rozlíšenie FullHD+, teda 2160 x 1080 pixelov. Vyššia kvalita obrazu, akú nájdeme u obrazoviek Samsungu, však zastáva menší podiel a nie je až tak žiadaná. Pre mnohých je však príjemným prekvapením fakt, že sa nový Android 8.0 Oreo naďalej šíri medzi používateľov. V štatistikách Antutu sa totiž stal najčastejšie sa vyskytujúcim operačným systémom.

Veď koniec koncov, po roku od jeho predstavenia by sa patrilo, aby si už získal nejaké prvenstvo. Tieto štatistické údaje sa však s príchodom ďalších nových modelov môžu už čoskoro zmeniť, no tie terajšie si môžeš pozrieť na priložených grafoch v galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom