Face ID je nová a v poslednom čase neustále spomínaná funkcia od Apple, ktorá slúži na odomykanie smartfónu pomocou detekcie tváre. Ako sa ale táto vychytávka zachová pri použití slnečných okuliarov alebo pri prípadnej krádeži zariadenia? 

Pri fiasku, ktoré nastalo počas oficiálneho predstavenia, začali ľudia okamžite pochybovať o správnej funkčnosti a samozrejme aj bezpečnosti. Keith Krimbel, vývojár iOS však poslal spoločnosti Apple e-mail s veľmi zaujímavými otázkami.

Bude teda fungovať?

Chcel totižto vedieť, či bude Face ID fungovať aj pri používaní slnečných okuliarov a taktiež dostal odpoveď na otázku, čo zabráni odcudzeniu dát pri prípadnej krádeži smartfónu.

Na otázku ,,Bude funkcia Face ID pracovať so slnečnými okuliarmi?“, dostal jednoznačnú odpoveď – Áno, bude. Face ID by malo byť schopné pracovať s bežnými typmi slnečných okuliarov.

Infračervené svetlo sa dostane všade

Dokonca aj úplne nepriehľadné šošovky by mali umožniť infračervenému svetlu dostať sa cez ne, a tým zabezpečiť bezproblémové fungovanie. Menší problém však môže nastať, ak sú šošovky na okuliaroch príliš hrubé alebo tmavé.

iphone x
Zobraziť celú galériu (0)
Twitter / Market Insider

Druhou Keithovou otázkou bolo ,,Čo bráni zlodejovi vziať mi telefón, namieriť mi ho na tvár a utiecť?“. K tejto otázke dostal dve vskutku zaujímavé odpovede. Prvou odpoveďou bolo, že ak sa používateľ na telefón nepozrie, neodomkne sa.

Druhá, avšak nie o veľa konštruktívnejšia odpoveď bola ,,Pri stlačení tlačidiel na oboch stranách zariadenia sa funkcia Face ID dočasne vypne„. To znamená, že pred tým, ako svoj smartfón odovzdáš do rúk zlodejovi, jednoducho Face ID dočasne vypni. Podľa týchto odpovedí máme pocit, že v tomto smere má Apple na svojom Face ID ešte isté medzery. Uvidíme, ako to všetko bude fungovať v reálnom svete. Rozhodne sa tešíme na náš reálny test.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom