S hraním hier sa neodmysliteľne spájajú aj nostalgické spomienky, a preto sa nové konzoly vo veľkej miere sústredia na spätnú kompatibilitu, minimálne s minulou generáciou. Priekopníkom v tejto oblasti je práve Microsoft, ktorý ohlasuje veľký míľnik v prípade konzol Xbox Series X a S.

Nové konzoly Xboxu sa dočkajú radikálneho navýšenia snímok za sekundu pri starších hrách vydaných ešte pre Xbox One, informuje IGN. Keďže je pre spoločnosť uprednostňovaná vyššia plynulosť pred kvalitnejším vizuálom, sústreďujú sa na zdvojnásobnenie a v krajných prípadoch až štvornásobenie fps pri vybraných hrách.

Takáto vymoženosť je spojená s technologickou politikou aktuálneho hardvéru, kedy väčšina nadšencov považuje PS5 a Xbox Series S/X len za „prezlečené počítače, v peknom a optimalizovanom šate“. Navýšenie fps je od včerajška dostupné pri týchto hrách:

  • Far Cry 4 – možnosť navýšenia na 60 fps
  • New Super Lucky’s Tale – možnosť navýšenia až na 120 fps
  • Sniper Elite 4 – možnosť navýšenia na 60 fps
  • UFC 4 – možnosť navýšenia na 60 fps
  • Watch Dogs 2 – možnosť navýšenia na 60 fps

Microsoft na oficiálnom blogu zdôrazňuje, že táto metóda nebude automaticky dostupná pri všetkých starších hrách, no knižnica sa kontinuálne rozšíri, pričom sa gigant zameria najmä na knižnicu programu Xbox Game Pass.

Obrovskou výhodou má byť aj kompletné prevzatie zodpovednosti pod krídla konzoly, takže žiadna akcia od vývojárov týchto titulov nebude potrebná. Samozrejme, rozhodnutie ostáva na uvážení každého hráča, čiže v prípade potreby „fps boost“ sa bude dať vypnúť a hru hrať v pôvodnom snímkovaní.

Najväčším rozdielom v porovnaní s doterajšími metódami, využívanými primárne na PS5, je práve absencia akéhokoľvek zásahu pôvodného štúdia. Na konzole od Sony totižto musíme čakať na dedikované aktualizácie konkrétnych titulov, ktoré ale na druhej strane často prinášajú aj vyššie rozlíšenie a iné, na novú generáciu ušité vizuálne vylepšenia. Najaktuálnejším príkladom v tomto prípade je nedávne ohlásenie updatu God of War.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom