V poslednej dobe sme si zvykli, že spoločnosti kvôli koronavírusu odkladajú vydania plánovaných noviniek. Zdá sa však, že Apple svoj pripravovaný 4,7-palcový iPhone predstaví už v najbližšej dobe. Aj keď mnohí čakali oznámenie iPhone 9, nový model zrejme príde s úplne iným názvom, informuje The Verge.

Apple je známy, že názvy pripravovaných modelov drží v tajnosti do poslednej chvíle. Prvé informácie  naznačovali názov iPhone 9 alebo iPhone SE 2. Ako informuje 9to5mac, Apple na základe nových uniknutých informácií však nazve nový model iba jednoducho iPhone SE, pričom nový hardvér bude mať označenie 2020.

Na stránkach Apple sa totiž objavilo ochranné sklo, pri ktorom okrem možností pre iPhone 7 a 8 vidíme aj možnosť SE. To zodpovedá správam, že nový telefón bude mať podobný dizajn ako tieto, už takmer trojročné modely.

Apple pôvodne používal marketingový názov iPhone SE pre 4-palcový model, ktorý používa vzhľad iPhonu 5S s fotoaparátom a procesorom z iPhonu 6S. Prvý iPhonu SE vyšiel ešte v roku 2016 a zdá sa, že po 4 rokoch prišiel jeho nástupca s identickým názvom.

Novinka bude používať procesor Apple A13, rovnaký ako v iPhone 11. Je o dve generácie novší ako procesor v iPhone 8, na ktorého základe má stáť nový iPhone SE.

Unikli však aj ďalšie informácie, a to farebné prevedenia či veľkosť interného úložiska. Mal by byť dostupný v troch farbách, bielej, čiernej a červenej. Veľkosť úložiska sa pôvodne očakávala len v 2 možnostiach (64 alebo 128 GB), avšak novou informáciou je 256 GB verzia, čo by bol zároveň logický krok, keďže od jesene 2019 sa ukončil predaj iPhonu 8 v tejto verzii.

Cena a dostupnosť

Aj keď presné informácie o cenách jednotlivých verzií nie sú známe, podľa analytika Ming-Chi Kua by mal nový model začínať na cene 399 dolárov rovnako ako iPhone SE v roku 2016. V porovnaní s cenou iPhonu 8, ktorá momentálne začína na 449 dolároch, by išlo o skutočne príjemnú cenu.

Presný dátum vydania však nie je stále známy. Odhady hovoria o prvej polovici apríla, takže je vysoko pravdepodobné, že jeho predstavenie môže prísť už v najbližších dňoch či dokonca hodinách. Jon Prosser na svojom Twitteri zdieľal informáciu, že k predstaveniu by malo prísť až 15. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom