Nemecká startupová spoločnosť Lilium sa zaoberá vývojom elektrických lietajúcich vozidiel určených na prepravu osôb. Ich najväčší lietajúci taxík určený až pre 5 osôb má za sebou prvý skúšobný let.

Lilium Jet je prvý plne elektrický triskovo poháňaný 5-miestny lietajúci taxík na svete. Ako píše portál Futurism, spoločnosť Lilium sa rozhodla ísť inou cestou ako väčšina konkurencie, ktorá sa predovšetkým zameriava na dvojmiestne lietajúce vozidlá. Spoločnosť nedávno zverejnila dychberúce video z prvého úspešného testu.

Aj keď sa Lilium Jet vzniesol len pár metrov nad povrch, kde zotrval iba chvíľu, pre spoločnosť je to obrovský úspech a ďalej tak môžu pokračovať na vývoji, pretože finálnu verziu by chceli pustiť do prevádzky už v roku 2025, informuje portál The Verge. Všetko však závisí aj od toho, ako sa posunú možnosti takejto dopravy vo veľkých mestách.

Okrem toho, že Lilium Jet má spomínaných 5 miest na sedenie, dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h a jeho dojazd je 300 km. Túto rýchlosť a dojazd mu zabezpečuje 36 triskových elektromotorov. Cesta z Bratislavy do Košíc s celou partiou kamarátov by ti tak zabrala približne jednu hodinu. No nie je to úžasné, čo povieš?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom