Používatelia, ale aj výrobcovia smartfónov a tabletov už dlho preferujú trend zmenšovania rámikov okolo displejov. K úplne bezrámikovému zariadeniu sme sa ešte nedostali a akýmsi medzikrokom sa u telefónov stal výrez v displeji. Ten je populárny najmä z iPhone X, dostane sa ale aj do iPadov?

Na situáciu a súčasné špekulácie ohľadom dizajnu tabletov od Apple sa pozreli na portáli Phonearena. Na základe dostupných neoficiálnych informácií vytvorili niekoľko renderov možnej podoby budúceho iPadu. Momentálne nie je od Apple potvrdený žiadny detail ohľadne ich tabletu, špekuluje sa však práve o tom, že rámiky okolo displeja sa budú výraznejšie meniť a dostupná bude technológia Face ID.

To by mohlo znamenať zúženie okrajov displeja, ale je tu aj druhý variant. Apple by sa mohol rozhodnúť do svojich tabletov implementovať výrez obrazovky a prakticky eliminovať ostatné rámiky presne v štýle iPhone X. O tomto kroku však môžeme pochybovať. Podobné riešenie má pri tabletoch menší význam ako pri smartfónoch.

Používatelia aj pri iPadoch využívajú zariadenie často v režime na šírku a tablety častejšie otáčajú. Tiež tablety väčšinou držíme pevnejšie a dlaň výraznejšie zasahuje do obrazovky. Príliš tenké rámiky by preto mohli spôsobiť časté nechcené dotyky. Navyše, výrez len v hornej časti nemusí pri častom používaní na šírku pôsobiť tak efektívne. Pravdepodobnejšia sa teda zdá možnosť zúženia rámikov, čo aj na ďalších renderoch pôsobí veľmi podarene. Stále však ide len o neoficiálne obrázky a najdôležitejšie bude to, čo nám predvedie Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom