Viceprezident spoločnosti NASA na výročnej udalosti k misii Apollo 11 predstavil kapsulu, ktorá dopraví posádku Orion znova na povrch Mesiaca.

Na Floride sa tento víkend konala oslavná udalosť k 50. výročiu pristátia na Mesiaci. Vesmírna spoločnosť NASA chce znova dobyť povrch Mesiaca a viceprezident Mike Pence na tejto udalosti ukázal modul, ktorý dopraví celú posádku Orion misie Artemis na povrch Mesiaca.

Ako informuje Cnet, Pence pochválil tvrdú prácu inžinierov NASA, ktorí už dokončili práce a podľa jeho slov bude modul čoskoro pripravený na svoj prvý let.

Pred spustením misie Artemis však celá vesmírna loď spolu s pohonným systémom bude vyslaná do Ohaia na finálne testovanie. Ako ďalej píše portál DigitalTrends, táto misia má dopraviť na povrch Mesiaca minimálne jednu ženu, ktorá sa tak stane vôbec prvou ženou, ktorá bude Mesiaci. Cieľom NASA je spustiť misiu Artemis najneskôr do roku 2024. Primárnym cieľom síce bude pristátie na Mesiaci, no následne by chcela NASA z tohto miesta dobývať vesmír aj ďalej.

Zobraziť celú galériu (1)
NASA, Astronaut misie Apollo si podáva ruku s viceprezidentom NASA

Práve Mesiac by mal byť akousi medzizastávkou na úspešné dobytie červenej planéty. Toto sú však veľmi odvážne ciele aj pre takú vesmírnu spoločnosť, akou je NASA, no preteky o to, kto ako prvý dobyje Mars, sú ešte stále otvorené a nikto to nemá zatiaľ vyhraté.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom