Mnohí si stále myslia, že autopilot vo vozidlách Tesly nie je dostatočne bezpečný a spoľahlivý. No v prípadoch, kedy sa využíva správne a vodiči ho využívajú len na asistovanie pri riadení, dokáže mnohokrát zachrániť život.

Presvedčil sa o tom aj čerstvý majiteľ Modelu 3, Jeff McQuinn, ktorému autopilot podľa jeho slov zachránil život, keď sa vyhol takmer istej zrážke s druhým vozidlom na diaľnici, informuje portál Teslarati. Jeff vlastnil vozidlo iba druhý deň a pri jazde po diaľnici za daždivého počasia si zapol autopilota. Potom sa stalo niečo, čomu spočiatku nerozumel.

Ako píše na svojom youtube pod videom z incidentu, zo začiatku si myslel, že s jeho autopilotom nie je niečo v poriadku. Vozidlo mu totižto samo od seba prudko prešlo zo stredného pruhu do ľavého. Túto chybu teda pripisoval daždivému počasiu a myslel si, že kamery a senzory na jeho vozidle boli iba znečistené.

Až neskôr, keď doma skúmal záznamy z kamier okolo vozidla, zistil, prečo autopilot takto prudko zmenil pruh. Z pravej strany sa na neho totižto rútil obrovský pickup, ktorý si Teslu v prvom momente zrejme nevšimol. Autopilot tak na to okamžite zareagoval a vyhol sa takmer istej zrážke. Jeff teda svojmu vozidlu doslova vďačí za to, že mu zrejme zachránilo život.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom