Spoločnosť IBM vyvinula umelú inteligenciu, ktorá vie s vysokou presnosťou predpovedať, ktorí zamestnanci hľadajú novú prácu. Tento systém vraj nahradil až 30 % zamestnancov personálneho oddelenia IBM.

IBM dostáva viac ako 8 000 životopisov denne. Ale to nie je jediný spôsob, akým technologický gigant s približne 350 000 zamestnancami vie, kto v súčasnosti hľadá novú pozíciu. Nová umelá inteligencia od IBM má teraz až 95 % presnosť v predpovedaní zamestnancov, ktorí plánujú svoju prácu opustiť, povedala CEO IBM, Ginni Romettyová, na summite CNBC v New Yorku.

HR oddelenie IBM má patent na svoj nový prediktívny program, ktorý bol vyvinutý v spoločnosti Watson. Podľa Romettyovej pochádza vysoká presnosť tohto programu z obrovského objemu dát, ktoré má k dispozícii na analýzu, píše HRTechnologyNews.

„Trvalo nejaký čas, aby sme presvedčili vedenie spoločnosti, že tento program je presný,“ povedala Rometty, ale táto umelá inteligencia už vraj ušetrila IBM takmer 300 miliónov dolárov. Romettyová taktiež dodala, že odkedy spoločnosť implementovala podobné technológie do svojej štruktúry, IBM zmenšila veľkosť svojho oddelenia ľudských zdrojov až o 30 %.

Medzi úlohy, ktoré personálne oddelenia nie vždy dokážu spraviť efektívne a kde AI bude hrať v budúcnosti väčšiu úlohu, je udržanie zamestnancov na kariérnej dráhe a poznanie ich zručností. Byť transparentný so zamestnancami znamená vedieť, aké sú na danú pozíciu potrebné zručnosti, najmä ak ich zamestnanec nemá.

Práve to je podľa Romettyovej sférou, v ktorej mnohé spoločnosti zlyhávajú. Taktiež očakáva, že umelá inteligencia zmení až 100 % pracovných miest v najbližších desiatich rokoch, píše CNBC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom