Druhý deň prezentácie nových Xiaomi výrobkov je v plnom prúde. Po prelomovom Xiaomi Mi 11 Ultra si na nás čínsky velikán pripravil pokračovanie série Mi Mix, upozorňuje Android Authority.

Tá, ako už asi tušíš, sa bude uberať aktuálne nastaveným trendom technologického sveta. Mi Mix Fold totiž prinesie špecifikáciu najvyššej možnej úrovne do tela skladateľného telefónu po vzore Samsung Galaxy Fold.

Xiaomi

Mi Mix línia vo svojich predošlých iteráciách fungovala súbežne s vlajkovými loďami, pričom ponúkala svojský dizajn, často vyčnievajúci nad konkurenciou. V tomto prípade si pomenovanie na seba preberá telefón s horizontálne ohybným displejom.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo ešte lepšiu „kópiu“ produktu, ktorý Apple nedokázal vydať 3 roky

Podobne ako ostatné takto zamýšľané zariadenia na trhu, Mi Mix Fold ponúkne dvojicu displejov – menší na vonkajšej strane a väčší skladateľný ukrytý za mechanizmom pripomínajúcom knihu.

Dvojica nádherných, no špecificky odlišných panelov

Zatiaľ čo menší displej bude disponovať veľkosťou 6,52 palca a 90 Hz obnovovacou frekvenciou, skladateľný bude v pomere 4:3 s rozlíšením 2480 x 1850 pixelov na 8,01 palcoch. Žiaľ, tento očividne nádherný displej bude zobrazovať len pri 60 Hz.

Xiaomi

Pri vnútornom displeji nebude chýbať vysoká svietivosť na úrovni 600 nitov a Dolby Vision HDR. S OLED panelmi sa ráta v obidvoch prípadoch, kedy Xiaomi zároveň udáva, že otvárací mechanizmus zvládne až 200 000 zložení.

Rekordman v nabíjaní

Vnútornosti telefón zdieľa s ostatnými vlajkovými loďami, a teda nebude chýbať Snapdragon 888, 12 alebo 16 GB pamäte RAM a 256 alebo 512 GB UFS 3.1 úložisko. Batéria o veľkosti 5020 mAh vyťaží ako pri Ultra alebo Pro 67 W nabíjanie, pričom sa doplna nabije za 37 minút.

Xiaomi

Kompromisy Xiaomi nehodlá robiť ani na poli fotografií. Prvýkrát v histórii siahne po Liquid lens technológii, kedy aj vďaka 108 MPx hlavnému senzoru sa môžeme tešiť na jeden z najkvalitnejších fotomobilov trhu.

Dvojica sekundantov predstavuje 8 MPx teleobjektív a 13 MPx širokouhlý snímač. Aj vďaka Liquid lens technológii bude možné až chirurgicky ostro snímať makro fotky vzdialené 3 cm, respektíve 3-násobne približovať opticky a 30-násobne hybridne.

V porovnaní s konceptom Mi Mix Alpha to Xiaomi Mi Mix Fold dotiahne aj na finálny trh. Cena za 12/256GB model je v prepočte zhruba 1300 eur, kedy pri špeciálnej keramickej edícii s 16/512 GB narastie o 300 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom