Google už pred niekoľkými rokmi predstavil svoj operačný systém Android. Vďaka otvorenosti si ho môže každý skúsenejší používateľ prispôsobiť podľa svojho gusta. Okrem širokej škály úprav však obsahuje aj rôzne zákutia, o ktorých si doteraz možno nevedel. V prípade, že si chceš Android v smartfóne vylepšiť, určite si prečítaj nasledujúce riadky. 

Google vložil do svojho operačného systému aj tajné menu, ktoré umožňuje používateľom využívať rôzne experimentálne funkcie. Tie však nie sú dostupné pre každý smartfón, zvlášť keď je operačný systém obohatený o nadstavbu výrobcu. Zopár tajných funkcií bolo zakomponovaných ešte v Androide 6.0 Marshmallow, no s príchodom nového Nougatu sa stali v podstate štandardom.

Pre prístup k tomuto „tajnému“ menu stačí, ak stiahneš notifikačnú lištu. Následne podrž ikonu nastavení na 5 až 7 sekúnd, pokým sa neroztočí.

zdroj fotografie: FonTech

Po úspešnej aktivácií uvidíš oznámenie v spodnej časti displeja.

zdroj fotografie: FonTech

Ak si všetko urobil správne, vedľa ikony nastavení v notifikačnej lište sa zobrazí kľúč.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
Sladkého Androidu 7.1 Nougat sa dočkal aj staručký Samsung Galaxy S2

Pre prístup k funkciám choď do Nastavení a v sekcii Systém sa ti v spodnej časti odomkne „Tuner používateľského rozhrania systému“.

zdroj fotografie: FonTech

Pri prvom vstupe k týmto funkciám sa môže zobraziť upozornenie, ktoré má za úlohu iba informovať, prečo sú tieto možnosti v operačnom systéme skryté.

zdroj fotografie: FonTech

Na obrázku nižšie sa nachádza podoba menu v nastaveniach Tunera.

zdroj fotografie: FonTech

V menu môžeš prejsť do sekcie „Stavový riadok / Notifikačná lišta“, kde si zvolíš, ako sa v nej budú upozornenia zobrazovať.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
Až 99,6 % zo všetkých aktívnych smartfónov beží len na dvoch operačných systémoch

Taktiež si môžeš zvoliť, ktoré ikony sa v notifikačnej lište zobrazia ako prvé. Ak teda nevyužívaš napríklad Režim lietadlo, pokojne ho skry a nebude ti viac prekážať.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
Prieskum: Toto si myslia užívatelia iPhonov o Androiďákoch

Niekomu sa tieto „tajné“ nastavenia nemusia zdať príliš lákavými, no je skvelé skúmať, čo všetko ponúka najpoužívanejší operačný systém na svete. V prípade, že chceš tieto funkcie odstrániť, stačí ak v tomto menu klikneš na ikonu v pravom hornom rohu. Potom zvoľ možnosť „Odstrániť z nastavení“ a tvoj Android bude znova ako predtým.

zdroj fotografie: FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom