Nová funkcia iOS s názvom Live Listen ti umožní používať tvoj iPhone ako mikrofón, z ktorého do slúchadiel prenáša zvuk. Ľudia sa začali obávať toho, že pomocou tejto funkcie ich môžu ostatní ľahko odpočúvať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samozrejme, že Apple nechcel vytvoriť funkciu určenú na odpočúvanie ostatných ľudí, no kreativite sa medze nekladú a povedzme si na rovinu, s funkciou Live Listen je možné odpočúvať veľmi jednoducho. Táto funkcia je primárne určená pre ľudí s horším sluchom alebo pre komunikáciu vo veľmi rušnom prostredí, kde často nepočuješ ani vlastné slovo.

Celé to funguje veľmi jednoducho. Zapneš si funkciu Live Listen, nasadíš si slúchadlá a namieriš mikrofón svojho iPhonu na osobu, ktorú chceš počuť, prípadne jej svoj telefón dáš. Čím bližšie bude osoba k mikrofónu, tým bude zvuk čistejší. Zvuk sa následne prenáša cez Bluetooth do slúchadiel a ty tak môžeš dotyčnú osobu zreteľne počuť.

Zapnutie tejto funkcie je veľmi jednoduché. V nastaveniach v Ovládacom paneli zvol možnosť Prispôsobiť a zapni si funkciu Sluch. Následne sa vráť na domácu obrazovku a otvor panel s nástrojmi, kde by sa už mala nachádzať ikona ucha. Po kliknutí na ňu by sa ti mala v slúchadlách ozvať hláška „Live Listen On“ a to je v podstate všetko. Teraz už môžeš veselo využívať výhody tejto funkcie.

O autorovi
Mário Šimovič
Som študentom vysokej školy, obor aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba a takisto skúšanie nových zariadení a gadgetov.