Nová funkcia iOS s názvom Live Listen ti umožní používať tvoj iPhone ako mikrofón, z ktorého do slúchadiel prenáša zvuk. Ľudia sa začali obávať toho, že pomocou tejto funkcie ich môžu ostatní ľahko odpočúvať.

Samozrejme, že Apple nechcel vytvoriť funkciu určenú na odpočúvanie ostatných ľudí, no kreativite sa medze nekladú a povedzme si na rovinu, s funkciou Live Listen je možné odpočúvať veľmi jednoducho. Táto funkcia je primárne určená pre ľudí s horším sluchom alebo pre komunikáciu vo veľmi rušnom prostredí, kde často nepočuješ ani vlastné slovo.

Celé to funguje veľmi jednoducho. Zapneš si funkciu Live Listen, nasadíš si slúchadlá a namieriš mikrofón svojho iPhonu na osobu, ktorú chceš počuť, prípadne jej svoj telefón dáš. Čím bližšie bude osoba k mikrofónu, tým bude zvuk čistejší. Zvuk sa následne prenáša cez Bluetooth do slúchadiel a ty tak môžeš dotyčnú osobu zreteľne počuť.

Zapnutie tejto funkcie je veľmi jednoduché. V nastaveniach v Ovládacom paneli zvol možnosť Prispôsobiť a zapni si funkciu Sluch. Následne sa vráť na domácu obrazovku a otvor panel s nástrojmi, kde by sa už mala nachádzať ikona ucha. Po kliknutí na ňu by sa ti mala v slúchadlách ozvať hláška „Live Listen On“ a to je v podstate všetko. Teraz už môžeš veselo využívať výhody tejto funkcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom