Ford F-150 je pre mnohých ikonou a symbolom amerických pickupov a zároveň dlhé roky najpredávanejším autom v USA. Niet sa čomu diviť, F-ková séria Fordu je tu s nami už od roku 1948 a teraz prichádza poriadna modernizácia v podobe elektrickej verzie s prívlastkom Lightning. Ako píše InsideEVs, svetovú premiéru zažije už o pár dní.

Pickupy patria najmä za veľkou mlákou k extrémne populárnym typom áut. Objemné motory sú však už minulosťou a na rad prichádza elektrifikácia aj tohto segmentu.

F-150 Lightning nebude prvým a rozhodne ani posledným elektrickým pickupom, no určite bude jedným z tých najdôležitejších.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube/Screenshot/Ford

Komu sa tak nepáči pomerne futuristicky vyzerajúci pickup od Rivianu či Tesly, Ford mu s F-150 Lightning ponúkne elektrický zážitok v o čosi klasickejšom prevedení, no stále pôjde o moderné auto, ktoré bude jasne naznačovať, čo ho poháňa.

Svetová premiéra už o pár dní

Ford na svojom Instagrame uverejnil aj krátky teaser k svetovej premiére, ktorá sa uskutoční už 19. mája, čiže o 8 dní. Okrem online prenosu sa bude premiéra naživo vysielať na 18 významných miestach po celej krajine, ako napríklad námestie Times Square či Las Vergas, píše The Verge.

F-150 Lightning poskytne konfiguráciu s dvomi, ale aj s jedným elektromotorom, pričom bude schopné pri výpadku elektriny napájať domácnosť a neustále dostávať OTA aktualizácie. Do predaja pôjde novinka až v roku 2022 a vyrábať sa má v novej, najmodernejšej továrni Fordu v Michigane, ktorej výstavba stála okolo 575 miliónov eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom