Mobilná divízia spoločnosti Sony sa včera dočkala skvelého oživenia, ktoré má na svedomí nový vlajkový smartfón Sony Xperia XZ Premium. Tento dlhý názov v sebe skrýva viac ako technologický svet očakával a  pre istotu si ho poriadne zapamätaj. V súčasnosti sa totižto jedná o najlepšie vybavené mobilné zariadenie sveta.

Jedným z jeho najväčších lákadiel je pritom hlavný fotoaparát, ktorý dokáže niečo doposiaľ nevídané. Reč je, samozrejme, o schopnosti vytvárania super-spomalených HD videí s až 960 snímkami za sekundu. V tejto kategórii nemá nedávno odhalená novinka žiadnu konkurenciu, nakoľko vlajkové prístroje iných svetových spoločností zvládnu nahrávať len klasické spomalené video pri 240 snímkach za sekundu. Xperia XZ Premium tak dokáže nahrávať až 4-násobne detailnejšie spomalené spomalené zábery ako najnovšie iPhony.

Sony Xperia XZ môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čo by to však bolo za inováciu, keby sa s ňou japonská spoločnosť Sony patrične nepochváli. Vďaka tomu sa tak na YouTube nedávno objavilo super-spomalené video nahrávané novou Xperiou. To doslova vyráža dych vysokou kvalitou, až sa nám pri pohľade naň nechce veriť, že bolo vytvorené „obyčajným“ smartfónom. Keď už je reč o fotoaparáte, určite nebude na škodu zopakovať si jeho kompletné parametre. Ponúka 19 MPx rozlíšenie, clonu f/2.0 a širokouhlý 22 mm objektív.

zdroj fotografie: Sony

Nenechaj si ujsť
Sony Xperia XZ Premium oficiálne: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nie sú všetko

Taktiež sa dostalo na 5-osú optickú stabilizáciu obrazu. Sony Xperia XZ Premium ponúka viacero významných tromfov, z ktorých rozhodne stojí za spomenutie extrémne jemný 4K HDR displej, ale aj taký  8-jadrový procesor Snapdragon 835 od Qualcommu. Toto zariadenie taktiež zaujme svojim podareným dizajnom a odolnosťou voči vode a prachu. Do predaja má pritom oficiálne zavítať niekedy v druhom kvartáli, pričom sa bude predávať za sumu v rozmedzí od 800 do 850 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom