Japonské Nintendo je po celom svete známe tým, že robí veci odlišným spôsobom ako všetci ostatní. Kým sa väčšina herných spoločností sústredí na fotorealistickú grafiku svojich hier a hratelnosť značne zanedbáva, táto legendárna spoločnosť robí veci presne naopak. 

Tento odlišný a nekonvenčný prístup je nakoniec dôvodom toho, že sa tejto legende herného priemyslu stále tak dobre darí. Jeho nová konzola v predajnosti zaznamenáva jeden úspech za druhým a tomuto faktu nepochybne napomáha aj najnovšia Zelda, ktorá ašpiruje na titul hry roka. Nintendo si však uvedomuje, že tak ako jedna lastovička leto nerobí, ani jedna hra nezabezpečí tabilné predaje na dlhý čas. Kvôli tomu teda výrobca usilovne pracuje na novej exkluzivite, ktorá bude zdieľať istú časť názvu s menom najznámejšej hernej postavy všetkých čias.

Nenechaj si ujsť
Táto hra je ďaleko lepšia ako hocijaké Call of Duty či Battlefield. Nebudeš vedieť od nej odtrhnúť oči

Hra Super Mario Odyssey hráča teda opäť spojí s obľúbeným talianskym inštalatérom, ktorý bude zažívať nové dobrodružstvá v prekrásnom 3D svete. Tento pripravovaný titul odkazuje na nezabudnuteľné Super Mario 64 a Super Mario Galaxy, ktoré si každý pravý fanúšik hier od Nintenda zaručene pamätá. Novinka bude ladená v zaujímavom sandboxovom štýle, pričom ponúkne svet rozdelený do rozľahlých a otvorených levelov. Medzi nimi sa Mario presúva na svojom lietajúcom príbytku, ktorý je riešený podobne ako ten z animovanej rozprávky Hore. Hráč sa tak vďaka tomuto vznášajúcemu sa korábu dostane do mierne pozmeneného New Yorku, avšak aj do Egyptu.

zdroj fotografie: Nintendo

Samozrejme sa dostalo aj na hlavného záporáka, ktorým nie je nik iný, než dobre známy Bowser. Ten uniesol princeznú Peach a hlavná Mariova úloha je teda jasná – bude sa ju snažiť získať späť, a to za každú cenu. Táto zdanlivo jednoduchá úloha však jednoduchá vôbec nebude. Mariovi totiž budú stáť v ceste viaceré prekážky spolu s ohromným množstvom nepriateľov. Viac toho zatiaľ nevieme a bližšie detaily budú odhalené až na hernej konferencii s názvom E3, ktorá sa bude konať v polovici júna. Už teraz je však isté, že Super Mario Odyssey ponúkne hlavne zábavný a pohlcujúci gameplay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP