Či je to v prípade juhokórejského Samsungu, alebo amerického Apple, oba ich najvyššie modely majú jednoducho skvelé fotoaparáty, o tom asi nemusíme dlho diskutovať. V najnovšom súboji je však na stole porovnanie optickej stabilizácie obrazu týchto vlajkových lodí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V priamom súboji

Stabilizácia obrazu bola vždy charakteristickou črtou vlajkových lodí výrobcov. Lacnejšie zariadenia poväčšine túto schopnosť nezískali a video zaznamenané na takýchto telefónoch hoc aj v 4K jednoducho nemá takú kvalitu ako to s optickou stabilizáciou.

iPhone 8 Plus v menšej nevýhode

Oba telefóny sú vybavené dvojicou fotoaparátov na zadnej strane. Hlavným širokouhlým a sekundárnym teleobjektívom, ktorý umožňuje 2-násobný optický zoom. Hlavný fotoaparát má optickú stabilizáciu v oboch prípadoch, no čo sa týka sekundárneho, stabilizáciou disponuje len Note 8-čka. Viac už ti ale nebudeme prezrádzať a výsledok si môžeš pozrieť na videu nižšie. Ktorý smartfón ťa dokázal zaujať?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak