V čase pandémie koronavírusu je v mnohých krajinách nariadené nosiť ochranné rúška alebo masky. Tie majú predovšetkým plniť ochranný účel, no čo ak by bola maska aj štýlová? MATRIX masky od Lumen Couture majú špeciálne LED diódy, informuje VentureBeat.

Lumen Couture je technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá predovšetkým dizajnom a akousi „módnou stránkou“ rôznych technologických produktov. Spoločnosť patriaca pod Facebook prišla so spôsobom, ako „spájať“ ľudí v reálnom svete aj počas pandémie koronavírusu. Ich nová ochranná maska osadená LED displejom má zabrániť sociálnemu dištancovaniu.

Za vývojom stojí dizajnérka Chelsea Klukas. Jej účel je predovšetkým ochranný, no okrem toho dokáže používateľ na LED displeji masky zobrazovať rôzne animácie, obrázky či krátke správy. Maska však nemá žiadne medicínske ani ochranné certifikáty.

Lumen Couture

Animácie sa do masky nahrávajú pomocou mobilnej aplikácie, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Okrem nahrávania vlastných vecí môže maska zobrazovať aj hudobný ekvalizér, ktorý sa bude hýbať v rytmoch toho, čo práve v telefóne počúvaš.

Samotný displej disponuje 512 pixelmi a pixely sú navyše dostatočne jasné, takže obraz na maske bude vidieť aj počas slnečného dňa. Ako informuje výrobca na svojom webe, batéria v maske vydrží 3 až 4 hodiny a nabiť sa dá pomocou USB kábla.

Ochranná maska sa dá bežne vyprať v práčke, všetky elektronické súčiastky sa dajú jednoducho vybrať a po vypraní sa môžu nasadiť späť.

Cena za tento štýlový produkt je však trocha vyššia. Aktuálne sa dá maska predobjednať z webu výrobcu za 90 dolárov. Výrobca tiež zaručuje doručenie začiatkom mája alebo dokonca ešte skôr. Ak je pre však pre teba táto suma privysoká, alebo čas dodania príliš ďaleko, môžeš si rovnakú masku vytvoriť aj sám v pohodlí domova, dizajnérka totiž zverejnila DIY návod, ako na to.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú