Netflix v uplynulých mesiacoch začal rapídne tlačiť knižnicu anime filmov a seriálov, ktorú pravidelne obohacuje ako o nové počiny, tak aj o legendárnejšie kúsky pochádzajúce z krajiny vychádzajúceho slnka. Mnoho fanúšikov sa však uspokojilo až v momente, kedy Netflix podpísal zmluvu s anime štúdiom Ghibli.

Fanúšikovia sa momentálne môžu tešiť už naplno, keďže diela obľúbeného režiséra Hajaa Mijazakiho sú na Netflixe dostupné už všetky.

Kompletný zoznam 21 filmov sme vytvorili za pomoci webu Filmtoro. Ide o tieto, myšlienkovo dosť podobné, no originálne kúsky, ktoré vynikajúco fungujú ako vstupná brána do anime sveta:

Ak sa ti tento žáner pozdáva a potrebuješ previesť novátorskými chodníčkami, príjemný umelecký štýl a väčšina príbehov zameraných na všetky vekové kategórie sú pre filmy štúdia Ghibli ikonické.

Medzi naše najobľúbenejšie kúsky zo zoznamu patrí rozhodne klasika Spirited Away, ktorá za roky existencie získala medzi fanúšikmi štatút kultu, pokračovali by sme opatrne skrz dielo My Neighbor Totoro alebo Princess Mononoke a až potom prešli na osobitejšie kúsky anime priemyslu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom