Najnovší prieskum na Novom Zélande ukázal, že príchod streamingových služieb ako je Netflix a podobne, znížil pirátstvo a postupne ho zabíja. Tieto služby dokázali to, čo sa Hollywoodu nedarí dlhé roky.  

Hollywood dlhé roky neúspešne bojuje s kradnutím chráneného obsahu a následným pirátstvom. To, čo sa mu za celý ten čas nepodarilo, dokázali až streamingové služby. Tie totižto prinášajú široký obsah dostupný za rozumnú cenu a pri maximálnom pohodlí domova.

Pirátstvo podporovali ľudia, ktorí sa nevedeli dostať k obľúbenému obsahu

To, že pirátstvo pomaly ustupuje potvrdil aj nezávislý prieskum spoločnosti Vocus Group NZ vykonaný na Novom Zélande. Generálny riaditeľ spoločnosti na margo prieskumu poznamenal, že ľudia končia s pirátstvom jednoducho preto, že to spôsobuje viac problémov ako úžitku. Ďalej pokračuje tvrdením, že prieskum potvrdil aj to, že pirátstvo nebolo riadené žiadnymi porušovateľmi práv či kriminálnikmi. Išlo jednoducho o obyčajných ľudí, ktorí sa nevedeli ľahko a za rozumnú cenu dostať k obsahu, ktorý chcú.

Zobraziť celú galériu (1)
@QWorldNews1/Twitter

Podobný prieskum na Novom Zélande uskutočnila aj spoločnosť s názvom Perceptive. Prieskum v tomto prípade prichádza zo záverom, že približne polovica opýtaných v minulosti vyhľadávala kradnutý obsah. Väčšina však zároveň priznala, že vďaka novým službám už do kontaktu s kradnutým obsahom prichádza len veľmi málo, alebo takmer vôbec. Približne len 10% opýtaných pozerá pirátsky obsah aj naďalej.

Už len 3% respondentov vyhľadáva pirátsky obsah naďalej

Prieskum tiež ukázal iné zaujímavé čísla, ktoré ukazujú preferovaný spôsob pozerania obsahu. Voľne šíriteľné televízne vysielanie preferuje 22% opýtaných, zatiaľ čo 29% preferuje platené streamingové služby. Voľné šíriteľné streamingové služby ako YouTube a podobne preferuje 6% opýtaných. Naproti tomu, len 14% preferuje platené satelitné vysielanie a niečo okolo 3% respondentov preferuje pirátsky obsah.

Záver je jasný. Ľudia dnes vďaka rozumným cenám a množstvu poskytovaného obsahu v streamingových službách zabúdajú na pirátstvo. Tí, ktorí kedysi pirátsky obsah preferovali, dnes vďaka Netflixu, Amazone či YouTube s pirátstvom prestali a v budúcnosti sa k nemu nehodlajú vrátiť. Pirátstvo tak postupne zomiera pomalou prirodzenou smrťou a dúfame, že jedného dňa zmizne úplne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom