Slúchadlá AirPods patria medzi to drahšie príslušenstvo, ktoré si k svojmu iPhonu vieš zadovážiť. Ich strata tak vie poriadne zamrzieť, no nemusíš zúfať. Existuje spôsob ušetriť 150 € za nový pár a je pritom zadarmo.

Keď boli predstavené bezdrôtové slúchadlá AirPods od spoločnosti Apple, zvrhla sa na nich vlna kritiky za ich netradičný tvar a automaticky boli boli označené ako príslušenstvo, ktoré sa veľmi ľahko stratí. Skúsenosti za tie roky však hovoria o opaku, no prihodiť sa môže čokoľvek. Rovnako ako hocijaké iné slúchadlá, aj tieto je možné stratiť, no na druhej strane existuje možnosť ako ich nájsť. Stačí aby boli nabité a ideálne aj v dosahu smartfónu. Návod priniesol portál Business Insider.

Find My Phone môže v tomto prípade výrazne pomôcť

Táto aplikácia neslúži len k lokalizácií strateného smartfónu, ale môže pomôcť aj pri hľadaní iných zariadení, vrátane bezdrôtových slúchadiel AirPods. Stačí sa prostredníctvom Apple zariadenia alebo počítača prihlásiť do iCloudu, kliknúť na zobrazenie všetkých zariadení a spomedzi nich vybrať slúchadlá. Táto metóda však funguje len v tom prípade, ak si mal túto funkciu zapnutú aj predtým, než došlo k strate. Po prihlásení môžeš vidieť viacero značiek:

  • Modrá bodka: zariadenie ktoré práve používaš
  • Zelená bodka: dané zariadenie je online
  • Sivá bodka: zariadenie je offline (vybité, vypnuté, mimo dosahu)

Dokonca aj keď budú slúchadlá označené sivou farbou, stále budú zobrazovať poslednú známu polohu. V tom prípade je to už o šťastí a na danom mieste môžu, no nemusia byť. V tom lepšom prípade budú stále nabité a ak si pri nich dostatočne blízko, môžeš vyvolať zvonenie, ktoré bude trvať 2 minúty, čo ti pomôže k ich lokalizácii.

Platí to aj vtedy, ak sú jednotlivé slúchadlá na odlišných miestach. Po nájdení prvého a jeho vložení do puzdra stačí obnoviť hľadanie a na mape sa zobrazí druhé slúchadlo. Ak ani jedna z týchto metód nebude úspešná, tak sa so svojimi slúchadlami budeš musieť nadobro rozlúčiť. Ak máš len jedno, môžeš využiť službu, keď za 69 dolárov ti v Apple vydajú náhradné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP