Dvaja muži boli zatknutí po tom, čo sa zistilo, že tajne natáčali ľudí v hotelových izbách naprieč Južnou Kóreou. Natočené videá boli neskôr ilegálne vysielané predplatiteľom stránok pre dospelých.

Spravodajská služba CNN len nedávno informovala o škandále. V Južnej Kórei boli zatknutí dvaja muži, ktorí tajne ukryli kamery do 42 izieb v rámci 30 ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzali v 10 mestách naprieč Južnou Kóreou. Z vyšetrovania polície sa zdá, že vedenie hotelov a ubytovacích zariadení o ničom nevedelo.

50 % z 1 600 poškodených hotelových hostí boli muži

Portál SCMP informuje, že mini-kamery s 1 mm objektívmi boli ukryté v rôznych miestach izieb a v rôznych zariadeniach. Jednalo sa o TV boxy, sušiče na vlasy či nástenné zásuvky. Takýmto spôsobom sa podarilo podozrivým mužom zhotoviť viac ako 800 videí takmer 1600 hotelových hostí, ktoré následne vysielali naživo na stránkach pre dospelých.

Inkriminované stránky, ktoré sú aktuálne zrušené, mali v čase fungovania takmer 4000 návštevníkov. Z nich bolo presne 97 tých, ktorí platili mesačne takmer 40 € za akýsi „VIP“ prístup, vďaka ktorému si mohli spomínané videá zo živého prenosu prehrávať aj po odvysielaní. CNN informuje, že medzi novembrom 2018 a marcom 2019 tak stránka zarobila viac ako 5300 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom